301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mayıs 2015 - Çarşamba 11:45 Bu haber 3127 kez okundu
 
ACAR ERTEN'İ DESTEKLEYECEK
Karşıyaka'yı Süper Lig'e çıkarmak için desteğe hazır olduğunu söyleyen Acar, kulübün sembol isimleri ile toplantılar yapıyor
FUTBOL Haberi


Karşıyaka'nın gündemine İstanbullu işadamı Erdal Acar'ın ziyareti ve vaadleri bomba gibi düştü. Geçtiğimiz gün Başkan Fatih Diniz, KSK Divan Başkanı Sadri İşçimenler ve yöneticilerle bir araya gelen ardından da Karşıyaka Taraftar Derneği'ni ziyaret eden Erdal Acar akşam da Nazım Torbalıoğlu ile birlikte Gökhan Şensan, Turgay Büyükkarcı, Tamer Ustaoğlu ve Hikmet Arslan ile birlikte yemek yedi. Kulübün 14-21 Mayıs'ta yapılacak genel kurulunda başkanın kim olacağına karşmak istemediğini ifade eden Erdal Acar'ın başkan adayı Ali Erten'e destek veren Nazım Torbaoğlu ile birlikte hareket edeceği öğrenildi. Karşıyaka'nın taraftar potansiyeli ve coşkusuyla Süper Lig'de yer alması gerektiğini belirten Erdal Acar'ın, "Çıkar ve rant peşinde değilim. Karşıyaka'yı iyi bildiğim için kulübe destek olmak için burdayım" dedi. Erdal Acar'ın kulübün mali yapısını incelemek ve camia ile görüşmeler yapmak için önümüzdeki günlerde sık sık Karşıyaka'ya gelmesi bekleniyor. GÖRKEM TÜRKYILMAZ (YENİ ASIR)

Karşıyaka'yı Süper Lig'e taşımayı hedeflediğini açıklayarak gündem yaratan İstanbullu işadamı Erdal Acar, kulübün 14 Mayıs'ta yapılacak kongresinde aday adaylarından Ali Erten'i destekleme kararı aldı.

İstanbul'a dönüşünde açıklama yapan Erdal Acar, "İzmir'deki temaslarımda yönetimle görüştükten sonra camianın yakından tanıdığı eski yöneticilerden Nazım Torbaoğlu'yla fikir alışverişi yaptık. Torbaoğlu'yla birlikte kongrede Ali Erten'i destekleme kararı aldık. Karşıyaka'yı Süper Lig'e taşıyacak kadroyu kurmak için çalışmalara hemen başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Karşıyaka'ya Süper Lig yolunda karşılıksız destek vereceğini açıklayarak camiada büyük merak uyandıran işadamı Erdal Acar, temaslarını sürdürüyor.

 
Kulüp binasında dün Başkan Fatih Diniz, Divan Kurulu Başkanı Sadri İşçimenler ve bir grup yöneticiyle toplantı yapan Acar, daha sonra camianın önemli isimlerinden eski 2'nci Başkan Nazım Torbaoğlu'yla yemek yedi. Yemekte Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı ile eski yöneticiler Gökhan Şensan ve Tamer Ustaoğlu da bulundu. Bir dönem Beşiktaş'ta yöneticilik yapan Erdal Acar'ın İzmir'e gelmeden önce de Nazım Torbaoğlu'nu arayıp kulüp ve kongre süreciyle ilgili bilgi aldığı öğrenildi. İsmi başkan adayları arasında anılan Ali Erten'in de Nazım Torbaoğlu'yla görüşme yaptığı belirtildi. Daha önce aynı yönetimde görev yapan Erten ve Mutlu Altuğ'un potansiyel adaylar olarak ön plana çıktığı Karşıyaka'da henüz resmi adaylık açıklaması yapan olmadı. Başkan Fatih Diniz ise geçen hafta aday olmayacağını açıkladı.
 
MERAK UYANDIRDI
 
Erdal Acar'ın Karşıyaka'ya ani ilgisi, yeşil kırmızılı camiada büyük merak uyandırdı. İstanbul'da lüks konut projeleri yapan Acar'a, siyasi çevrelerin seçimler öncesi bu yönde bir yönlendirmede bulunduğu iddia edildi. Başkanlık ve yöneticilikte gözü olmadığını dile getiren Erdal Acar, yönetime kulübün 35 milyon TL'lik borcunu karşılıksız yapılandırıp takımı Süper Lig'e taşımayı vaad etti. Sosyal medyada bir kısım taraftar gelişmeleri sevindirici bulurken, bir bölümü ise olaya kuşkuyla yaklaştı.


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı