Haber Detayı
01 Temmuz 2015 - Çarşamba 07:59 Bu haber 2366 kez okundu
 
ACAR YİNE BAĞIŞLADI
Karşıyaka'nın futboldaki mali destekçisi Erdal Acar, söz verdiği 6 milyon TL ödemenin 625 bin TL'lik kısmını kulübe bağışladı.
FUTBOL Haberi


İlk etapta gelen paralarla eski yabancı futbolcular Ronieli, Makukula, Dalmat, Ars, Bicik, Banahene gibi isimlerin FIFA'daki alacak dosyalarına ödeme yapılacak. Karşıyaka, öncelikle eski futbolcu ve teknik heyetlerine olan borcu temizleyip transfer yasağını kaldırmayı planlıyor.

Erdal Acar dün kulübe 625 bin lira gönderdi, alacağı için FIFA'ya giden 7 yabancı oyuncuya kısmi ödeme yapıldı

Karşıyaka eski futbolcu borçlarını kapatma ve transfer yasağını kaldırma konusunda dün somut bir adım atabildi. Futbolun sorumluluğunu üstlenen İstanbullu iş adamı Erdal Acar, yönetimde yer alan Devrim Acar vasıtasıyla kulübün hesabına 625 bin lira yatırarak beklenen yardımın bir kısmını gerçekleştirdi. Bu parayı alacağı FIFA tarafından onaylanmış eski yabancı oyuncular Roniela Dos Santos, Wilfried Dalmat, Ariza Makukula, Emmanuel Banahene, David Bicik, David Loriya, Sjoerd Ars'a kısmen de olsa yatırıldı. 

Devamı bugün
Acar'ın daha önce 6 milyon lira olarak belirlediği ilk etap ödemesinin 5 milyon 350 bin liralık kısmını da bugün kulübe göndererek transfer yasağının kalan kısmının kapatılması, personel alacaklarının ödenmesi ve yeni transferler peşinatlarının yatırılması bekleniyor. 
(YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı