Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Mart 2015 - Cuma 09:35 Bu haber 2800 kez okundu
 
ALSANCAK STADI BÖYLE OLACAK
Depreme dayanıksız olduğu için kapatılan ve bakanlık tarafından tribünlerinin yenilenmesine karar verilen stat, bittiğinde Rize'nin yeni stadyumuna benzeyecek
GENEL HABER Haberi


İzmir'in yaşadığı stadyum problemini bir an önce çözmek için, depreme dayanıksız olduğu için kapatılan Alsancak Stadı'nın tribünlerini yenilemek için harekete geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu konuda süreci hızlandırdı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, geçen hafta görüştüğü İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Spor Tesisleri Komitesi Başkanı Mahmut Özgener aracılığıyla İzmir'e müjdelediği gibi statta yıkım ve yenileme çalışmalarını hemen hayata geçirdiği öğrenildi. Bakan Kılıç'ın bu konuda gerekli talimatları verdikten sonra hazırlanan projeyi de onayladığı ifade edildi.
Yenilendikten sonra üç tarafı tribün, bir tarafı binadan oluşması planlanan Alsancak Stadı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan ve 2009 yılında hizmete giren Yeni Rize Şehir Stadyumu'na benzeyecek. Emektar stat yenilendikten sonra hem 15 bin 358 olan kapasitede herhangi bir azalma olmayacak. Hatta kapasitenin yeni projeyle yükselmesi de sözkonusu. Bakanlık tarafından, Alsancak Stadı'ndaki yenileme çalışmalarının hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve önümüzdeki sezona hazır hale getirilmesi planlanıyor. Bu gelişmeler, Alsancak'ın yerine alış veriş merkezi yapılacak söylentilerini çürütürken, İzmirli futbolseveleri sevindiriyor.

Neler yapılacak?
Alsancak Stadı için yapılacak çalışmalarda öncelikle, depreme dayanıksız olduğu saptanan ve futbolseverler açısından büyük tehlike arz eden tribünler ile "çürük raporu" verildikten sonra hemen boşaltılan Gençlik Spor İl Müdürlüğü binası yıkılacak. Alsancak Stadı'nda kısa bir süre önce yenilenen ve kapatma kararından sonra da bakımına devam edilen zemin aynen kalacak. Yıkım sırasında drenaj ve sulama kanallarına zarar verilmemesi için harfiyat firmasına, stadı kiralayan Altay Kulübü'nün görevlileri refakat edecek. Stattaki yenileme çalışmaları tamamlandığında futbolseverler, sadece pırıl pırıl tribünlere değil, Alsancak Stadı'nın içinde uzun süredir problem olan tuvalet ve sosyal alanlara da kavuşacak. (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı