301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Mayıs 2015 - Çarşamba 05:37 Bu haber 2332 kez okundu
 
ALTUĞ: KSK'NİN İTİBARI ZEDELENDİ
Karşıyaka'nın yarın yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olan Mutlu Altuğ'da dün düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulundu
GENEL HABER Haberi


Karşıyaka'nın yarın yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olan Mutlu Altuğ'da dün düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulundu. Altuğu, "Yarın yoldan geçen biri: '75 milyon liram var' dediğinde kulübü bu kez ona mı vereceğiz? Bu işler bir hukuki çerçeve içinde yapılmalı. Bu kulübün organları, kurulları var. 50 yıllık bir sponsoru var. Hiçbiri ile görüşülmedi, konuşulmadı. Bu olay KSK'nin itibarını zedelemiştir. Kulüp başkanımız Fatih Diniz'e sesleniyorum. Lütfen kongre öncesinde bağış makbuzunu kesip Erdal Acar'a verin. Gelecek yönetimi bu tip sorunlarla uğraştırmayın" diye konuştu. 

ALTUĞ BOMBALADI

Karşıyaka'da perşembe günü yapılacak genel kurulunda başkan adayı olan Mutlu Altuğ, kongrede kendisiyle çekişecek olan Ali Erten'le onu destekleyeceğini açıklayan işadamı Erdal Acar'la ilgili açıklamalarda bulundu.

  
Sürecin şeffaf yürümediğini dile getiren Mutlu Altuğ, "Ortada koskoca bir kara delik var. Erdal Acar hiçbir karşılık beklemeden kulübe 50 milyon TL vereceğini söylüyor. 103 yıllık Karşıyaka kulübü, nereden, nasıl, hangi koşullarda geleceği belli olmayan bir kaynağın üzerine böyle gözleri kapalı atlamamalı" dedi. Erdal Acar'ın iyi niyet göstergesi olarak dün 1 milyon 240 bin TL verip transfer yasağını kaldırmasının sevindirici olduğunu sözlerine ekleyen Mutlu Altuğ, şöyle devam etti: "Ancak bu para hangi koşullarda ödendi? Bağış mı, yoksa ileride temlik konulabilecek bir rakam mı? Ortaya bir havuç atılıyor ve bununla oyalanıyoruz. Biz kulübe böyle bir kaynağın girmesine karşı değiliz. Ancak destek kişiye değil, camiaya verilmeli. Erdal Acar her şeyi şeffaf olarak ortaya koyup, projesini önce bu kulübün en büyük hamisi olan, bugüne dek 150-160 milyon dolar vermiş Selçuk Yaşar'la, sonra Divan Kurulu ile paylaşmalıydı."
  
Tüm borçların sıfırlanmasını, şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurulmasını sağlayacak kaynağın hukuki bir dayanakla ortaya konulması halinde kongre sabahı bile adaylıktan çekilebileceğini sözlerine ekleyen Mutlu Altuğ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak Acar'ın amacı kulübe yardım etmek olsaydı, destek vereceği adayı işaret etmezdi. Bu işleri seçim siyasetine dönüştürmek doğru değil. Kahraman yaratalım düşüncesi yanlış. Ortada net olmayan, flu bir fotoğraf var. Ancak her iki ismin mesleklerine bakıldığında, buradan birşeyler çıkarmak mümkün. Yine de genel genel kurulun iradesine saygılıyız." (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı