Haber Detayı
17 Ocak 2006 - Salı 00:00 Bu haber 4517 kez okundu
 
Senin Sevgindir Bizi Bursada Yaşatan
Nasılda gelmiştik gurbete? Kutsal topraklardan ayrılışımız Karşıyaka’nın kıymetini daha da anlamamıza sebep olmuştu. Kimimiz üniversite için kimimizde ekmek parası için ayrılmıştık kutsal topraklarımı
ANILAR Haberi


Nasılda gelmiştik gurbete? Kutsal topraklardan ayrılışımız Karşıyaka’nın kıymetini daha da anlamamıza sebep olmuştu. Kimimiz üniversite için kimimizde ekmek parası için ayrılmıştık kutsal topraklarımızdan.

İlk başlarda yeni bir şehirde bulunmanın zorluğu, daha doğrusu Karşıyakamıza duyulan özlemin artması, işleri zorlaştırıyordu. O hasret depreşiyor cuma günleri, yolunda fazla olmamasını göze alıp hafta sonundaki maçın heyecanı sarıveriyor insanı. “Yine mi geldin len maça” seslerini salonda yada statta ne kadar çok duymuşuzdur. Gurbette bulununca kutsal topraklara has kumrunuzun bile en basit şekilde taklidini görmek Bostanlı’da geçen günlerin hatrı için içimizi burkuyor.

Sahilde yürümek yok, iskelede inip çarşıyı boydan boya geçip tren yoluna ulaşmak yok, ne biçim bir işkencedir bu birader? Sahte kumru, deniz yok, hergelede takılmak yok, üstüne üstlük herkesler “aga” der "birader yerine. Kabus bu tek kelimeyle kabus, kabustan başka bir şey olamaz bu yaşadıklarım.

Deplasmanlara da yakındır Bursa.İstanbul, İzmit, Eskişehir, Ankara’ya yakın olması işimize gelmiştir. 2B’deki ilk maçımızdı galiba; Bursa’nın M. Kemalpaşasporuyla maçımız var. İyi merkeze yakın bir ilçesiymiş şansıma. Günü gelince düştüm yollara. Daha gelen giden yok,yaz sıcağında bana sadece adı güzel gelen MUSTAFA KEMALPAŞA ilçesinde stat çevresinde toz toprak kalkıyor, eh be Kaf Kaf’ım senin için nerelerde sürünüyoruz diye düşünürken takım otobüsümüz köşeden göründü. Bir başarı dileyelim derken onlarla beraber stada girdim. Şu stadda da beleş oldu ya, valla hiç aklımın ucundan geçmiyordu. Bizimkilerde daha yok piyasada portatif tribün bana kaldı, sonra 2 kişi daha geldi ki bayraklarla yaa siz kimsiniz vs derken benim gibi Karşıyaka aşkıyla Bursa’da yanıp tutuşan hemşerilerimle tanışmak o günün piyangosuydu galiba.


Yavaş yavaş Bursa ovası ve dağlarında Karşıyakalılarla tanışıp, en azından kutsal topraklarımızda olmadığımız zamanlarda halimizden anlayan insanlarla sohbet etmek hasretimizi bir nebze hafifletiyordu. Her yer yokuş bu şehirde, içinde öyle bir his var ki yürüdüğün zaman bir iskeleye varacaksın, karşında denizi göreceksin ama yürü yürü bitmiyor be biraderim.Ne deniz var,ne de senin arşınlamaktan bıkmadığımız sokaklarının güzelliği, havası. Şehrin dışındaki denizi bizimkisi gibi kızda kokmuyor, kızları da bizim oralar gibi deniz kokmuyor. İşte gurbetteyiz ne yapalım!?

En güzel anlarda son dakika golleridir. Bir anda karar verip kutsal topraklara ya da deplasmana kaçtığımız anlardır. Kutsal topraklara kaçtığımız anlarda Sabuncubelin’de artık iyice sabırsızlanmaya başlarız. O yokuşlar hiç bitmeyecek,sürekli bir sağa bir sola direksiyon kırmalar devam edecek derken gecenin bir köründe şehrin ışıkları gözükmeye başlar ki işte o yokuşlar son bulur, kutsal toprakların ateşi, Kaf Sin Kaf’ımızın galibiyetini görme isteği bütün yol yorgunluğunu anında alıverir insanın omuzlarından.
Denizkent
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı