Haber Detayı
21 Ocak 2006 - Cumartesi 00:00 Bu haber 5233 kez okundu
 
Kaya : KARŞIYAKALI olmak her zaman ayrıcalıktır
Milli pivot Kaya Peker, YesilKirmizi.com ekibinin özel röportajında Karşıyaka, milii takım ve kendisi ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Her zaman efendiliği ve başarılarıyla dikkat çeken Kaya’ya bund
ROPORTAJLAR Haberi


Milli pivot Kaya Peker, YesilKirmizi.com ekibinin özel röportajında Karşıyaka, milii takım ve kendisi ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Her zaman efendiliği ve başarılarıyla dikkat çeken Kaya’ya bundan sonraki basketbol yaşamında da başarılar diliyoruz. Çünkü o gönülden Karşıyakalı.
İşte merak edilen sorular ve Kaya’dan yanıtlar; 
- Karşıyakalı olmak. Seninde bir zamanlar yaşadığın bir şeydi. O zamanlar Karşıyaka lı olmak senin için ne ifade ediyordu. Takımdan ayrıldığın dönemden şu anakadar geçen sürede bu hislerinde bir değişiklik oldu mu?  
Karşıyakalı olmak her zaman ayrıcalıktır. Geçen süre zarfında hiç bir şey değişmiyor. Hala Karşıyakalıyım. Karşıyakalı olduğumu da zaten her zaman her yerde belirtiyorum. 
- Takımızın hemen her zaman itici bir gücü olan ve maç kazandıran ender taraftar gruplarından olan taraftarımızı nasıl değerlendiriyorsun ?  
Karşıyaka taraftarını bilmeyen yok. Efes Pilsen döneminde Karşıyaka maçlarına hazırlanırken taraftarın büyüklüğünü ve etkisini bilerek hazırlanıyoruz. Hatta koçta toplantıda bu konu üzerinde duruyor. 
- Bu sezon takımımız önceki yıllara nazaran beklenen başarılardan uzak bir görüntü çiziyor. Takımımızın gerek camia gerekse taraftar gücü olarak daha üst seviyelerde mücadele etmesini ve yer bulmasını bekliyoruz. Sence neler yanlış yapılıyor, Karşıyaka’ mızı sürekli takip ettiğini düşünerek bu durumu neye bağlıyorsun ?  
Mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum. Her zaman Karşıyaka’nın iyi olmasını istiyorum. Takımın daha üst seviyede olması ise maddi güçle çok alakalı olan bir konu. Maddi açıdan güçlüysen bir çok avantaj beraberinde geliyor.  
Karşıyaka taraftarı önünde oynamak beni her zaman heyecanlandırıyor. 

- Yarın Karşıyaka Arena' ya ilk kez çıkacaksın. Euroleague olsun Avrupa ve dünya şampiyonası olsun çok daha yüksek atmosferli salonlarda ve seyirciler önünde oynadın ama bu salonda KSK seyircisi önünde oynayacak olmak sana ayrı bir heyecan veriyor mu? Salonu basketbol atmosferi bakımından daha önce görüp değerlendirme şansın oldu mu ? 
Karşıyaka taraftarı önünde oynamak beni her zaman heyecanlandırıyor. Yurtdışına gidersem üzüleceğim şeylerin başında onlarla yılda bir kez de olsa buluşamamak da var. Salonu genel olarak beğendim. Karşıyaka zaten iç saha da etkiliydi, bu salonla beraber daha da etkili olcaktır. Tribünler sahaya biraz daha yakın olsa daha iyi olabilirmiş. Bu da bence portatif tribünler yardımıyla çözülebilir.

- Seyircimizin Türkiye’de hatırı sayılır bir namı olduğu bir gerçek . Gerek Domercant gerekse diğer takım arkadaşlarınla hiç bu atmosferi konuştunuz mu. Seyircimize övgüler söyleyen yada keşke bizim seyircimizde böyle olsa diyen takım arkadaşların oldu mu hiç? 
Takım içerisinde herkes ile, hatta diğer takımlarda oynayan arkadaşlarla da Karşıyaka seyircisinin büyüklüğünü ve etkinliğini konuştuk. Taraftar gerçekten KSK açısından çok önemli bir güç. 
 
- Bu soru ile bağlantılı olarak şunu sormak istiyoruz : Efes Pilsen in Avrupa maçları ve birkaç önemli maç dışında etkili ve fazla seyirciyi tribünlere çekemediğini görüyoruz. Karşıyaka ‘ yı taraftarı yada başka özellikleri açısından özlüyor musun ?  
Tabii ki hem Karşıyaka taraftarını, hem de Karşıyaka’yı özlüyorum. Efes Pilsen’in Karşıyaka gibi seyircisi olsa Final-Four’a çok rahat kalacağına inanıyorum. 
- Karşıyaka forması altında unutamadığın bir maç oldu mu. Seyircimiz kazanmamız imkansız görünen bu maçta bize maçı kazandırdı dediğin bir maç var mı ? 
Ergin Ataman’la çalıştığımız dönemde İstanbul’daki Efes Pilsen ve içerideki Ülker maçlarını unutamadığım maçlar arasında sayabilirim. Çok güzel galibiyetler almıştık. Seyircinin kazandırdığı maç derseniz size yanıtım o dönemde içeride oynadığımız tüm maçlar olur.
 
- Karşıyaka basketbol’a yeterli yatırımı yapsa, ileriki yılları beklemeden takıma döner misin ? 
Bu konuda şunu söyleyebilirim son noktayı mutlaka Karşıyaka’da koymak isterim ve ümit ederim öyle olur. 
Karşıyaka taraftarı, her zaman takımının yanındadır ve özel bir taraftardır. 
- Sanırım bir süre önce NBA yaz ligine katılmıştın. Neden herhangi bir takıma transferin gerçekleşmedi. Hayalinde NBA var mutlaka. Bizlerde oyuncumuzun NBA formasını giymesini merak ve heyecanla bekliyoruz. Ne zaman gerçekleşecek bu ? 
Şu an Euroleague maçlarında izlemeye gelenler oluyor, transfer şeklinde olursa gitmek isterim. Fakat Yaz Ligi’nde oynamak istemiyorum. Çünkü hem basketbol açısından durgun bir zamanda yapılıyor hem de basketbolcuların formsuz ve yorgun olduğu bir dönemde.  
- Bir soruda Milli Takımımız için sormak istiyoruz. 2006 dünya şampiyonası için oldukça zor bir guruba düştüğümüz söyleniyor basketbol çevrelerinde. Milli takım bu gurupta söz sahibi olabili
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı