Haber Detayı
13 Mart 2006 - Pazartesi 00:00 Bu haber 6364 kez okundu
 
MURATCAN GÜLER: Türkiye'nin en iyi seyircisi KSK'de!
ÖZEL RÖPORTAJ

Öncelikle ekibimizi güler yüzle karşılayan basketbol takımımıza teşekkürlerimizi sunarak başlamak istiyoruz sözlerimize.
Bilindiği gibi iki sezondur takımımızda oynayan gen
ROPORTAJLAR Haberi


ÖZEL RÖPORTAJ

Öncelikle ekibimizi güler yüzle karşılayan basketbol takımımıza teşekkürlerimizi sunarak başlamak istiyoruz sözlerimize.
Bilindiği gibi iki sezondur takımımızda oynayan genç ve başarılı basketbolcu Muratcan Güler'in bugüne kadar hiçbir gazetede veya sitede röportajı çıkmamıştı. Kendisi ilk kez YeşilKırmızı Ekibi'ne konuştu.


YeşilKırmızı: İstanbul'dan İzmir'e gelmiş bir oyuncu olarak, dışardan bakıldığında KSK deplasmanı sana ne ifade ediyordu ?

Muratcan Güler : İstanbul'da oynarken, Karşıyaka deplasmanına gelmek bu ligin tek deplasmanıydı ve bir çok ilde dolu tribünlere oynayabilirsiniz ama gerçek anlamda sizin oyununuzu bozan ve maç kazandıran tek taraftar burasıydı.

YK: Peki şimdi nasıl buluyorsun taraftarı ?

MG : İlk maçımı unutamıyorum, burdayken insan daha iyi anlıyor ne kadar bu sporla iç içe olduğunuzu ve eğer isterse Karşıyaka bu taraftarla Avrupa'da 3 senede şampıyon olur. Türkiye'nin en iyi basketbol seyircisi Karşıyaka'da ve bizim bu sene resmen seyirci sayesinde kazandığımız maçlar oldu.

YK: Genç bir basketbolcu olarak KSK altyapıyı nasıl buluyorsun ?

MG: KSK altyapsı bir kere çok şanslı çünkü burda herkes basketbolcu, yani basketbolla nefes alan bir kent burası ve tabii ki bunun sonucunda her dönem büyük sporcular çıkmış. Kaya gibi , Hüseyin Beşok gibi. Ama artık basketbol değişti ve Karşıyaka'da altyapıda buna ayak uydurmak zorunda ve KSK yeni nesilden çok iyi 2 sporcu kazanacak bence.YK:Sence Basketbol Ligi'nde bu kadar yabancı oyuncu olması sen ve Mehmet gibi oyuncuları etkiliyor mu ?

MG: Elbetteki çok yavaş ilerlememize sebep oluyor. Bir de beş kişi oynanan bir sporda dört yabancı çok fazla ama Federasyon'da Avrupa'da oynayan takımları korumak amacıyla böyle uygulamalara gitmek zorunda kalıyor. Oysa ki ligde bunu daha az yapsak belki Mehmet veya ben bu kadar genç oyuncu olmazdık, Karşıyaka genç oyuncular için büyük şans.

YK: Bu güne kadar oynadığın en iyi oyuncular sence kimlerdi?

MG: Türk oyuncular arasında Harun Erdanay ile oynama şerefine eriştim çok fazla olmasada. Yabancı oyuncular arasında da Vasili ile oynamak bana büyük zevk vermişti.

YK: Muratcan olarak KSK'de kalıp anlamı olan bir sporcu mu olma istersin yoksa istanbul'a gidip sıradan bir oyuncu olmayı mı?

MG: Elbetteki burda herkes bana çok önem veriyor ve seviyor. Bir sporcu için saygı duyulmak her zaman her şeyden önemlidir. O yüzden artık yedek kalacağım bir takıma gitmem .

YK: Burada basketbol oynamak nasıl bir duygu ?

MG: Bir basketbolcu her zaman takdir edilmek ister ve bunu Karşıyaka taraftarı her zaman çok iyi yapıyor. Neyi alkışlıyacağını çok iyi biliyor, o yüzden Amerikalılar burda başka oynuyor ve özellikle benim gibi atletik özellikleriyle oynayan bir oyuncu için Karşıyaka taraftarı çok önemli.

YK: Sence müessese kulüpleri yıllardır basketbola yaptıkları yatırımı bizim gibi taraftar kitlesi olan bir camiaya yapsalardı başarı nasıl olurdu?

MG: İnanın bana o kadara bile gerek yok. Karşıyaka'nın ihtiyacı olan para onların ihtiyacı olduğu kadar değil, çünkü Karşıyaka'nın getireceği ses kesin daha fazla olur ama desteklense tabi ki daha iyi olurdu.
YK: Son olarak herkesin merak ettiği konu, Muratcan kalacak mı gidecek mi ?

MG: Öncelikle bu sezonu bitirmek istiyorum ve bana olan ödemelerin durumuna göre ilk tercihimi daima oynuyacağım yerden kullanmak isterim bu da Karşıyaka olacaktır.

Muratcan'a bize antrenman sonrası terli terli vakit ayırdığı için teşekkür ediyoruz. Umarız Karşıyaka'da daha nice yıllar geçirir.

www.yesilkirmizi.com -özel
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı