Haber Detayı
06 Nisan 2006 - Perşembe 00:00 Bu haber 8443 kez okundu
 
Türker : Tepkilerden Etkileniyorum
ÖZEL RÖPORTAJ

Futbol takımımızın eleştrilen ama yine de vazgeçilmeyen oyuncularından biri o. Karşıyaka derken gözleri gülen kendi camiamızdan, içimizden biri; Türker Demirhan
ROPORTAJLAR Haberi


ÖZEL RÖPORTAJ

Futbol takımımızın eleştrilen ama yine de vazgeçilmeyen oyuncularından biri o. Karşıyaka derken gözleri gülen kendi camiamızdan, içimizden biri; Türker Demirhan
YeşilKırmızı ekibi olarak Türker'e sorduk, o da içtenlikle yanıtladı. İşte merak edilenler;

Yeşil Kırmızı : Türker, senin alt yapıdan geldiğini biliyoruz ama daha detaylı olarak futbola nasıl başladığını anlatır mısın?
Türker Demirhan : 1992 yılında annem beni Karşıyaka'nın futbol okuluna yazdırdı. Karşıyaka'yı tercih etme sebebi Karşıyaka'nın o yıllarda İzmir'de adeta ekol olmasıydı. O zamanlar Buca'da oturuyordum, çift vesait ile antremanlara gidip geliyordum. Pek çok hocamın bana emeği geçti.
Erol Hoca, Hürriyet Hoca, Meftun Hoca, Akif Hoca ve daha bir çok hocamızın bana çok katkıları olmuştur. Orta okul dönemlerimde Bornova Orta Okulu ile Türkiye Şampiyonluğu yaşadım. Liseye Hayrettin Guran Lisesi'nde başladım. Sonrasında okul takımı için Şemikler Lisesi'ne geldim. Hem okul takımında hem de KSK Alt Yapı'da mücade ediyordum. Bunlarda sonra futbol yaşamıma burda devam ettim ve Karşıyaka'da olmaktan son derece mutluyum.Y.K. :Türker, alt yapıdan gelen biri olarak Karşıyaka alt yapı konusunda nasıl?
T.D. : Kulubün sürekli başarılı olabilmesi için öncelıkle altyapıya daha çok önem vermeli. Bir oyuncunun yetişme süresi uzun zaman aldığından, çıkan oyuncuların kıymetinin bilinmesi lazım, oyunculara destek çıkılması lazım. Türkiye'nin genelinde maalesef bu böyle yürümüyor. Düşünsenize Karşıyaka'nın ilk 11'inin hep alt yapıdan gelen futbolculardan oluştuğunu. Alt yapıdan çıkan oyunucu Karşıyakalılık ruhuyla kendini vererek ve daha fedakar oynar.

Y.K. : Karşıyaka forması ile ilk maçını hatırlıyor musun?
T.D. : 2000 senesi son Salihli maçı'nda ik kez forma giydim. İlk yarı 3-0 geri düştük. Kendimi çok kötü hissetmiştim. İkinci yarı takımımız 4 gol atınca çok sevinmiştim. O maçta bir tane penaltı yaptırmıştım. Çok farklı ve özel bir duyguydu. Oynayacağımı tahmin etmiyordum. Alt yapıdan son bir hafta Akif Başaran Hoca çağırıp forma vermişti.

Y.K. : Kendini değerlendirirsen futbol olarak kendini hangi aşamada görüyorsun ? Eksik yönlerin neler?
T.D. : şu anda yükselme aşamasındayım. Gerçeği söylemek gerekirse beklenen patlamayı yapamadım. Kendimin kapasitesi olduğunu biliyorum ama bunu açığa
çıkaramadım daha. Şu anda bana göre % 50- 60 arası bir performansla oynuyorum.

Eksik yönlerim ise son vuruşlarda tercih yanlışlıklarım oluyor. Psikolojik olarak rahat oynayamıyorum. Üzerimde baskı olunca stres oluyorum. Pozisyona giriyorum, üretiyorum, gol vuruşları için de antremanlarda daha çok çalışmaya başladım. İlgnç bir yönüm ise zor pozisyonları golle sonuçlandırıyorum fakat kolayları kaçırıyoum.Y.K. : Sence en verimli olacağın mevkii nedir ?
T.D.: Orta sahanın sağ tarafı ileriye yönelik oynarsam daha başarılı olurum. Çünkü ben golcü değilim, hücum oyuncusyum. Asist özelliğim oldukça kuvvetli sağ tarafta bu özelliğimi daha iyi yansıtabileceğime inanıyorum.

Y.K. : Son zamanlardaki tepkilere ne diyeceksin ?
T.D.: Ben Karşıyaka'lıyım ve taraftarımızın maç esnasında verdiği tepkilerden çok etkileniyorum. Kendimi stres altında hissediyorum. Kaçırdığım bir pozisyon sonrası verilen tepkiler ondan sonraki girdiğim pozisyonları da etkiliyor. Taraftarlarımızı çok seviyorum, ben attığım her golden sonra mutlaka taraftara koşmuşumdur. Onlardan ricam olaylara daha detaylı bakmaları, futbolcunun niyetini de göz önünde bulundurmaları. Sadece bana değil tüm arkadaşlarımıza destek vermeleri, sahip çıkmaları. Örneğin en son Uşak maçında 85. dakika da taraftarımız destek verince, tezahürat yapınca takım olarak son güçle saldırmaya başladık.

Ben 8-9 yaşımdan beri bu camianın içindeyim, hala amatör ruhla Karşıyaka'ya yakışır şekilde mücadelemi vermeye çalışıyorum. Sonuçta çalıştığım her hoca bana görev verdi, ben de görevimi iyi bir şekilde yerine getirmeye çalıştım. Sadece gol kaçırmakla değil girdiğim pozisyonlarla, asistlerimle, mücadelemle de değerlendirilmek istiyorum.Y.K.: Gelecekle ilgili planların nelerdir ?
T.D.: karşıyaka'yla Süper Lig'de oynamak en büyük hedefim. Kendim Süper Lig'de oynamayı çok istiyorum ama bu KSK ile olursa inanılmaz mutlu olurum. Şu anda da Karşıyaka forması giymek ayrıcalık fakat KSK ile Süper Lig'de oynamak daha büyük ayrıcalık olur.

Y.K.: Özellikle son 3 yıldır Karşıyaka santrafor transfer ediyor ama sezon sonu yine kendi çocuklarımızla ligi tamamlıyoruz. Bunun nedeni sence nedir ?
T.D.: Transfer işleri daha çok yönetimler işi tabii. Ben şahsi fikrimi söyleyeyim transfer döneminde sadece bir tane golcü alınması yeterli olabilir. Fakat bu golcünün de kaliteli olması gerekiyor bana göre. Takımımızda böyle bir oyuncu olursa asistlerle ona daha faydalı olabilirim.

Y.K.: Son olarak unutamadıgın maçlar hangileri ?
T.D.: İki maç sayabilirim. Biri Denizli'deki A.Demir maçı. İnanılmaz üzüldüm o maç sonunda çıkacağımıza inanmıştık takım olarak.Diğeri ise Göztepe maçı 5-2'lik. O maçta 2 golüm vardı, çok keyif almıştım o maçtan.

Türker'e bize vakit ayırdığı için teşlekkür ediyor, İstanbul B.B. maçında tüm takımımızla beraber bol goller ve başarılar diliyoruz.

www.yesilkirmizi.com özel
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı