Haber Detayı
15 Temmuz 2007 - Pazar 00:00 Bu haber 5183 kez okundu
 
GODE RUHU
ANI

Cengiz Kocatoros.. Karşıyaka''nın sadece yetenekleri ile değil karakteri, beyefendi kişiliği, kulüp sevgisi ile gönüllerde taht kurmuş, efsaneleşmiş futbolcusu.
Herkes efsane olamaz,
ANILAR Haberi


ANI

Cengiz Kocatoros.. Karşıyaka'nın sadece yetenekleri ile değil karakteri, beyefendi kişiliği, kulüp sevgisi ile gönüllerde taht kurmuş, efsaneleşmiş futbolcusu.
Herkes efsane olamaz, herkes Gode Cengiz ruhunu taşıyamaz.
Yeşil Kırmızı Ekibi olarak Gode ruhunu en iyi şekilde yansıttığını düşündüğümüz, Okan Yüksel'in "Bir Sevdadır Karşıyaka" kitabından Karşıyaka'nın eski başkanı rahmetli Ali Ulvi Kiremitçiler'in kendi ağzından Gode ile ilgili bir anısı..

"1.lige çıktığımız yılda hiç unutmayacağım bir olay meydana geldi. Gode dizinden rahatsızlandı. Hem de ağır bir biçimde. İstanbul'a doktor Yorgo'ya gönderdik. Bir otelde kalıyor ve her gün aksatmaksızın Yorgo'ya tedaviye gidiyordu. Ben de her gün yorgo'ya telefon edip durumu hakkında bilgi alıyordum. Gode'nin dizinin iyileşeceği yoktu. En son perşembe günü Yorgo'yu aradım. Çünkü pazar günü izmir'de çok önemli olan Düzcespor maçımız vardı. Yorgo üzülerek, gode'nin ayağının berbat olduğunu ve sporcunun bu ayakla sahaya çıkmasınn bir intihar olduğunu belirtti. Akşamı bekledim. Üzülerek otelden Cengiz'i aradım ve aramızda şu konuşma geçti:

-Cengiz evladım nasılsın?

-Abi bomba gibiyim. Hemen gelip pazara oynayacağım.

-Aman Cengiz, ben Yorgo'dan durumu öğrendim. bir hafta daha tedavi göreceksin.

-Ali abi, sen beni burada zincire bağlasan, ben zinciri kırıp gelirim. Mutlaka sahaya çıkacağım.

-Hayır, İstanbul'da kalacaksın.

-Abi, istersen döv, istersen söv. ama ben geliyorum.

Neticede Cengiz İzmir'e geldi. Düzce maçından önce masörümüz Cahit Yıldız, ayağına masaj yapıyordu. Şöyle eğilip baktım, midem bulandı.. Davul gibi şişmiş, mosmor bir diz. Soyunma odasından hemen çıktığımı hatırlıyorum.

Evet, Gode bu ayakla sahaya çıktı. takımın yıldızı sayılabilecek bir oyun çıkardı. Hatta gol attı. Düzce'yi 4-0 yenerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştık."

www.yesil-kirmizi.com
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı