Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Nisan 2013 - Salı 00:00 Bu haber 3934 kez okundu
 
FİBA BAŞKANI KAF-KAF ÇEKTİ
Röportajı yapan yesilkirmizi.net, Fransızca tercümanı da Hakan Ortabaş, Şube Başkanı Mutlu Altuğ’da aynı zamanda fanatik bir Karşıyaka taraftarı olursa Fiba Başkanı da röportajın sonunda işte böyle KAF-KAF çeker. FİBA Başkanı da Kaf-Kaf çekmesinin ardından “Basketbolda dünyanın en ünlü millilerine, Fiba Başkanına Kaf-Kaf çektirdiniz bu televizyon bize kaç para verecek” diye espri yaptı. Bu keyifli söyleşiye yazılı ve görsel olarak haberin devamından ulaşabilirsiniz.
GÖRÜNTÜLÜ HABER Haberi


Röportajı yapan yesilkirmizi.net, Fransızca tercümanı da Hakan Ortabaş, Şube Başkanı Mutlu Altuğ’da aynı zamanda fanatik bir Karşıyaka taraftarı olursa Fiba Başkanı da röportajın sonunda işte böyle KAF-KAF çeker.  FİBA Başkanı da Kaf-Kaf çekmesinin ardından “Basketbolda dünyanın en ünlü millilerine, Fiba Başkanına Kaf-Kaf çektirdiniz bu televizyon bize kaç para verecek” diye espri yaptı.

Yeşil Kırmızı Ekibi:  Karşıyaka semtini nasıl buldunuz ?

Fiba Başkanı Yvan Mainini: Çok uzun süredir Karşıyaka’yı tanıyorum. Karşıyaka’nın ruhu okşansın diye bunu söylemiyorum. Hafızam beni yanıltmıyorsa 1979 yılında İzmir’e gelmiştim. Röportajı yapan gazeteci arkadaş (Deniz Gezginci) muhtemelen henüz doğmamıştı. O zamandan bu zamana bir çok kez İzmir’e geldim. Her geldiğimde bu şehrin inanılmaz bir şekilde geliştiğini ve ilerlediğini görüyorum. Buranın yaşamak için mükemmel bir şehir olduğunu düşünüyorum. Havası güzel, denizi mükemmel. İstanbul’da ki inanılmaz kalabalık burada yok ama bu iyi anlamda da olabilir, kötü anlamda da olabilir. İstanbul daha çok paraya yönelik, İzmir ise insana yönelik bir şehir.  Burada insani bir ruh var.

Yeşil Kırmızı Ekibi:  Peki ya Karşıyaka Spor Kulübü?

Fiba Başkanı Yvan Mainini:  Basketboldan konuşmak gerekirse Karşıyaka Spor Kulübü’nü çok iyi tanımıyorum ancak kokladığım ve hissettiğim bir şey var. Burada yaşananların inanılmaz bilimsel bir şey olduğunu, bu kulübün bir kalbinin olduğunu düşünüyorum.  Burada para değil, kalp yürüyor. Basketbol gibi hümanizm dolu bir sporun başkanıyım ve Karşıyaka Spor Kulübü’nün  tamamen insani değerlere göre yaşadığını gözlemledim.  Mesela ilk maç sonunda insanların salondan mutlu bir şekilde çıktığını gördüm. Sporun insanlara kattığı bu ruhun yapılan spordan daha önemli olduğunu düşünüyorum.  

Yeşil Kırmızı Ekibi:  Karşıyaka taraftarı hakkındaki düşünceleriniz ?

Fiba Başkanı Yvan Mainini:   Karşıyaka taraftarını görünce çok şaşırmadım çünkü yakın bir zamanda Le Mans’taydım.  Le Mans’ın 20. senesinde bir maçını seyretmiştim.  O maçta 5.800 Le Mans taraftarı vardı ve burada gördüğüm ruhun aynısı orda da vardı. Karşıyaka’nın Basketbol Şube Başkanı Mutlu Altuğ’ya o yüzden lütfen Le Mans ile kardeşlik köprüsünü kurun çünkü Le Mans’ta da aynı ruh var dedim. Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı