301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2015 - Perşembe 10:02 Bu haber 1768 kez okundu
 
BAŞKAN ADAYLARI KONUŞTU
Karşıyaka'da başkan adaylığı için isimleri geçen Ali Erten ve Metin Yıldırım herşeyin önümüzdeki hafta netleşeceğini söyledi
FUTBOL Haberi


PTT 1. Lig'de Play-Off umutlarını mucizelere bırakan Karşıyaka'da gözler 14-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak kongreye kilitlendi. Başkan Fatih Diniz'in aday olmayı düşünmemediğini açıklamasının ardından kulislerde adaylığı konuşulan Ali Erten, önümüzdeki hafta yapacağı görüşmeler sonrası kesin karar vereceğini söyledi. Erten, "KSK'de başkanlık yapmak büyük bir şeref ve sorumluluktur. Kulübümüzün borcu ve sorunları büyük. Kısa vadede de çözülecek işler değil" dedi. KSK Altyapı Başkanı Metin Yıldırım'da, güçlü bir aday çıkmaması halinde göreve talip olabileceğini belirterek, "Son 20 yılda olduğu gibi günü kurtaralım modeli artık olmaz. Özümüze dönmeliyiz. Teknik heyette ve futbolcu yapısında istikrar sağlanmalı, kadronun yüzde 70-80'i altyapı ağırlıklı olmalı. Toplama takımla buraya kadar gelinebilir. Başarı kriterimiz ligde kalmak olmamalı. Altyapı modelini savunanları desteklerim ve aday olurum" dedi. (YENİ ASIR)

METİN YILDIRIM'DAN ŞARTLI EVET

KSK’de 14-21 Mayıs’ta yapılacak olağan kongre için Ali Erten ve Mutlu Altuğ ile birlikte ismi başkan adayları arasında geen Altyapı Başkanı Metin Yıldırım, bu yönde bir düşüncesi olduğunu söyledi. Başkan Fatih Diniz’in aday olmaması ve altyapıya dönüşü hedefleyen güçlü bir aday çıkmaması halinde göreve talip olacağını vurgulayan Yıldırım, “Son 20 yılda olduğu gibi birileri, ‘2 milyon TL bulalım, 2-3 ayımızı kurtaralım’ modeliyle ortaya çıkacaksa, karşısında beni bulacak” mesajı verdi. Günü kurtarma anlayışıyla sportif başarının gelmediğinin artık anlaşılması gerektiğini de ekleyen Metin Yıldırım, şöyle devam etti:

“Altyapıya yani özümüze dönmenin vakti çoktan geldi. Reçete belli; teknik heyette ve futbolcu yapısında istikrar sağlanmalı, kadronun yüzde 70-80’i altyapı ağırlıklı olmalı. Her sezon 20 futbolcu transfer edip kulübü batağa sürüklüyoruz. Toplama takımla ancak buraya kadar gelinebilir. Başarı kriterimiz, KSK’yi kurtarmak olmamalı. Altyapı modelini savunanları desteklerim, yoksa aday olurum.” Mustafa KÖPRÜLÜ

KSK'DE BAŞKAN ADAYLARI NETLEŞİYOR
 
ERTEN GÜNDEMDE
 
21 Mayıs'ta genel kurula gidecek olan Karşıyaka'da başkan adayları netleşmeye başladı.Başkan Fatih Diniz'in devam etmeyeceğini açıkladığı Kaf-Kaf'ta eski as başkan Ali Erten, 1 hafta içinde adaylığını netleştireceğini belirterek, "Bu süreç içinde görüşmeler yapacağım. Eğer faydalı bir yapı oluşturabilirsem aday olacağım. Yoksa laf olsun diye göreve gelmem" dedi.
 
YILDIRIM HAZIR
 
Mevcut yönetimde yer alan Metin Yıldırım, adaylığı düşündüğünü belirterek, "Öncelik büyüklerimin. Ancak, Fatih Diniz'in aday olmayacağını açıklamasının ardından ben aday olmayı planlıyorum. Hedefim altyapı kaynaklı takımlarla Karşıyaka'yı çıkışa geçirmek. Projem futbol ve basketbolün yüzde 80'ini, voleybolun da yüzde 100'ünü altyapıdan oluşturmak" dedi.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı