301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ocak 2015 - Cumartesi 09:54 Bu haber 1818 kez okundu
 
BİR BABA HİNDİ MUSTAFALAR ÖLMEZ!
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin BİR BABA HİNDİ MUSTAFALAR ÖLMEZ! başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Bu yazıyı kaleme almadan bir saat önce sosyal medya da kıyamet koptu. Karşıyaka tribünlerinin efsane ismi “Bir Baba Hindi Mustafa” öldü dediler. Olamazdı. Efsaneler öyle kolay ölemezdi. Neyse ki çok kısa süre sonra Karşıyaka  tribün lideri Taner Ütüklerli  Mustafa ağabeyin evine gitti ve kendisinin turp gibi olduğunu fotoğrafları  ile belgeledi.

Biraz ağır olacak ama yaşayan insanların “öldü” haberlerini çıkarmak hangi geri zekalıya nasıl bir haz veriyor çok merak ediyorum.  Mustafa ağabeyin hatırına bu asılsız haberi çıkaranlar bulunmalı ve afişe edilmeli.  Karşıyaka camiası da bu insanların kim olduğunu bilmeli.

Bu asılsız habere çok kızdım ama Bir Baba Hindi Mustafa’nın ne kadar çok sevildiğini o bir saat dilimi içerisinde bir kez daha anladım. Çok da mutlu oldum. Çünkü Mustafa ağabeyin Karşıyakalılar da olduğu gibi  bende ayrı bir yeri vardı. Kendisini tanıyanlar çok iyi bilirler.  Dünyaya gelmiş geçmiş en iyi, en mütevazi insandır. Konuşmayı ve kendini anlatmayı pek sevmez. Ama ben onu konuşturmayı başarmıştım. Belki de hayatının ilk röportajını yapmak bana nasip olmuştu. Ondan sonra da bir yerde her hangi bir röportajına rastlamadım zaten.

2005 senesinde gerçekleştirdiğim  röportajın girişine o gün şunları yazmışım. “Saat sabahın 04.30’u... Gözümü Antalya - Bursa yolunda ki otobüste açtım. Afyon yakınlarından geçiyoruz.  Her yer beyaz karlarla örtülmüş.  Karlara bakarken bir anda gözümün önüne o yüz geldi.  Nereden geldi bende anlamadım? Kim bilir belki kar beyazı çağrıştırmıştı!  O yüz Mustafa abimin yüzüydü.  Hepimizin tanıdığı, nam-ı diğer “Bir Baba Hindi Mustafa”nın yüzü.   Muavinden bir kağıt ve kalem istedim. Kalemi getiren muavin kağıdının olmadığını, o nedenle de yolcu bilgilendirme formunun arka yüzünü verebileceğini söyledi. Aldım kağıdı, kalemi elime.  Çevirdim muavin masasından kaptığım servis tepsisinin arkasını, dayadım kağıdı ve başladım Mustafa hakkında bir şeyler yazmaya. Muavin ve o saatte uyanık kalan bazı yolcuların bakışlarına aldırış etmeden.  

Karşıyaka sevgisi ile büyümüş, ufak yaşta maçlara giden her Karşıyakalı  çocuğun olduğu gibi bende de Mustafa abinin yeri ayrıydı. Çocukken Karşıyaka’nın antrenmanlarını izlemeye gittiğim de bilirdim ki  beni orda güler yüzüyle bekleyen biri var.  Çünkü o her antrenmanda, her maçta hep hazır kıtaydı.


Sorumlusu olduğum yesilkirmizi.net sitesinin ilk toplantısını 2005 senesinde ekip ile birlikte Aydın İlbikçi abimizin her tarafı yeşil kırmızı renklere bezenmiş Karşıyakalılar Lokali’nde yapmıştık.  Duvarlar  Karşıyaka efsanelerinin fotoğrafları  ile donatılmıştı.  Kafamı sağa çeviriyordum Gode Cengiz ile göz göze geliyordum, sola çeviriyordum Büyük Kaptan Muharrem elinde kupayı şerefime kaldırıyordu sanki. Herkes oradaydı.  Ali Ulvi Kiremitçiler, Gazcı Erollar… Daha sonra bir baktım ki karşıdan bana doğru gelen bir yüz var. Hani Bursa yolunda otobüste karşıma çıkan o sevimli yüz, Bir Baba Hindi Mustafa’nın yüzü.  Önce hayal görüyor, duvarda ki fotoğrafların etkisinde kaldığımı zannediyordum. Mustafa’yı kolundan tutup getiren arkadaşım Hakan Uğur Pirinalı’yı görünce bunun hayal olmadığını anlamıştım.  Ekip olarak Mustafa ağabeyimizi masanın baş köşesine misafir ettik.  Büyük bir heyecanla çıkarttık kalemi kağıdı ve başladık sorularımızı sormaya.  Neden hiç evlenmedin diye sorduğumuzda “Evlenemedim çünkü ben Karşıyaka ile evlenmiştim” yanıtını vermişti. Aslında bu cevap röportajı özetliyordu.    

“Her şerde bir hayır vardır” derler. Umuyorum ki bu iğrenç haber “Bir Baba Hindi Mustafa” için hayırlı olur ve Karşıyakalılar çok sevdikleri Mustafa ağabeylerine daha da sıkı sıkıya sarılırlar. İhtiyaçlarını giderirler. O’na yaşarken daha fazla sahip çıkarlar. Çünkü başka “Bir Baba Hindi Mustafa” yok.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı