301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Nisan 2015 - Cuma 07:50 Bu haber 1479 kez okundu
 
BİZİM SEMTTE SÖZ AĞIZDAN BİR KERE ÇIKAR !
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin BİZİM SEMTTE SÖZ AĞIZDAN BİR KERE ÇIKAR ! başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
FUTBOL Haberi


Ayhan Akman Teknik Direktörlüğe getirildiğinde “Neden stajyer hocalarda ısrar ediliyor?” diye yazmış madem ki küçük düşünülüyor, madem ki en az ücret talep eden seçiliyor o halde neden kendi bünyemizden birileri bu göreve getirilmiyor ? diye de eklemiştim.

Yazdıklarımda haksız çıkmayı çok isterdim. Ama görünen köy kılavuz istemez.  Altınordu’dan beş yiyen Ayhan Hoca “başarısız oldum” diyerek görevinden istifa etti. Türkiye’de başarısız olduğunu kabul etmek çok büyük bir erdem.  Ayhan Hoca’yı da bu erdemli tavrından dolayı  kutluyorum. Umarım ileride  tecrübe kazanmış bir hoca olarak kendisini tekrar Karşıyaka’nın başında görürüz. Ama şimdi değil!

Şimdi değil diyorum çünkü, hiç  kusura bakma hocam ama böyle önemli bir hafta da Altınordu’dan beş yenilmezdi. Tamam futbol bu anlıyorum. Yenmek de var yenilmek de kabul ediyorum ama böylesine önemli bir hafta da takımı daha iyi motive etmeliydin.  En azından beş yememeliydin.

Neyse ki yönetim yaptığı hatanın farkına varmış olacak ki Teknik Direktörlüğe Rıza Tuyuran’ı, yardımcılığına da yine Karşıyaka’nın çocukları olan Recep Umut, Ülken Durak, Murat Sır ve Melih Balyan’ı getirdi. Bu hata “bin kişiden biner lira” arayan yönetime, Ayhan Akman’ın iki aylık maaşı olan 70 bin liraya mal oldu.  Maliyeti bir kenara bırakırsak sezona Yusuf Şimşek ile başlayan, Ayhan Akman ile devam eden futbolcular  sezonun sonlarına yaklaştığımız şu günlerde şimdi de   Rıza Tuyuran ve ekibine alışmaya çalışacak.

Söz futbolculardan açılmışken bir çift satır da onlara. Sevgili kardeşlerim sezon başında kameranın karşısına geçerek "90 dakika boyunca mücadeleyi bırakmayacağıma, elimden gelenin daima en iyisini yapacağıma, her topa koşacağıma, her rakibe basacağıma, gerekirse tekmeye kafa atacağıma, hakemlerle değil rakiple savaşacağıma, bizi hiçbir koşulda ve hiçbir yerde yalnız bırakmayan taraftarımıza layık olmaya çalışacağıma, onları asla utandırmayacağıma, yenilsek bile formanın sırılsıklam olacağına, ay yıldız armamızın başarıya ulaşmasında, varımı yoğumu ortaya koyacağıma, söz veriyorum" dediniz mi? Dediniz.

Bizim semtte söz ağızdan bir kere çıkar.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı