Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mart 2015 - Salı 08:55 Bu haber 1155 kez okundu
 
DEVELERE BİLE ÖZENDİK
Yeni Asır'ın "Ege'de deve güreşleri, futbolu 10'a katladı" haberini yorumlayan Yeşil, "Acı gerçek ortada, Karşıyaka Süper Lig mücadelesinde yalnız bırakılıyor" diye konuştu
FUTBOL Haberi


Ayhan Akman'ın takımın başına getirip ilk maçta Orduspor'u 6-0'lık tarihi farkla mağlup eden Karşıyaka'da yüzler gülerken Kulüp 2. Başkanı Azat Yeşil, Yeni Asır'ın, "Ege'de deve güreşleri, futbolu 10'a katladı" haberini yorumlayarak, futbola gösterilen ilgisizliğe isyan etti. Ege bölgesinde düzenlenen Deve Güreşleri'ni 20 binin üzerinde insanın izlediğini ancak iş Süper Lig'e çıkma konusunda en iddialı takım olan Karşıyaka'ya destek olmaya gelince kimsenin yanlarına yaklaşmadığını söyledi. Cezalı oldukları ve yağmurun etkili olduğu Orduspor maçında taraftarın gelmemesini yadırgamadığını belirten Yeşil, "Atatürk Stadı'nda maç izlemek işkence. Zaten zemin patates tarlası gibi. Ne futbol oynanıyor ne de izleniyor" diye konuştu.
İsyanının bir maç için olmadığını ve sezon başından bu yana yaşanan genel tabloyu eleştirdiğini söyleyen Yeşil, şöyle devam etti: "İzmir'e yön verenler, önderler başı çekecek ki, ardından diğerleri de destek versin. Süper Lig'e en yakın takım biziz ama bunu hissedemiyoruz. Bütün şehirlerde destek var, İzmir'de yaprak kımıldamıyor. Çok takım var demek bu işin kolayca kaçma bahanesi. Genelde İzmir'de spora karşı olumsuzluk oluşmuş durumda." Yeni teknik adam Ayhan Akman'ın KSK'deki görevine iyi bir başlangıç yaptığına da değinen Yeşil, "Futbolculuk yaşantısındaki başarısını antrenörlük kariyerine de yansıtmak istiyor. Yusuf Şimşek'in gitmesi takımı hırslandırmış. Akman'ın da pozitif enerjisi takıma yansımış. Seri galibiyetlerle yola devam etmeliyiz" ifadesini kullandı. GÖKHAN ÖZYURTLU (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı