301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Temmuz 2015 - Salı 08:01 Bu haber 2172 kez okundu
 
ERDOĞAN MÜJDE VERDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine şampiyonluk kupasını götüren Pınar KSK heyetine, müjde üstüne müjde verdi Karşıyaka'ya 10 bin kapasiteli salon yapılması talimatı yöneticileri çok sevindirdi
GENEL HABER Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, Basketbol Erkekler 1. Ligi'nin son şampiyonu, Türkiye'nin Euroleague'deki yeni temsilcisi Pınar Karşıyaka'yı kabul etti. Başkent'e şampiyonluk kupasıyla Başkent'e giden yeşil-kırmızılılar, Cumhurbaşkanı'nın verdiği müjdeler karşısında İzmir'e çok mutlu döndü. Başkan Ali Erten, Basketbol Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, Genel Menajer Selim Çınar, Antrenör Ufuk Sarıca, Kaptan İnaç Koç, oyunculardan Mertcan Solkol, yönetici Cüneyt Başak ve işadamı Erdal Acar'danr oluşan KSK heyetine yakın ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, finalleri yakından takip ettiğini belirterek "Anadolu kulübü olarak olağanüstü bir başarı kazandığınız için sizleri davet ettim. Herşeyin para olmadığını ispatladınız. Hocanızı sakın bırakmayın" dedi.
Erdoğan, Pınar Karşıyaka'nın başarısını kutladıktan sonra, ardı ardına kulübü uçuracak müjdeler verdi. Öncelikle görüşmeye katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a Karşıyaka'ya 10 bin kişilik yeni bir basketbol salonu inşa edilmesi talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, harfiyat aşamasındaki 15 bin kişilik stat inşaatının da bir an önce bitirilmesini de istedi, ruhsat sıkıntısı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı adres gösterdi. Erdoğan, Pınar Karşıyaka'ya gelecek sezon Avrupa'da ulaşım sponsorluğu gibi konularda katkı sağlanacağını da ifade ederken Euroleague sürecinde Halkapınar Spor Salonu'nun kulübe tahsisi talimatını verdi. Üst üste gelen müjdeler, hem Karşıyaka heyetini, hem de kafileye Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile birlikte katılan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Nükhet Hotar'ı da çok sevindirdi. 

Sarıca'dan bilgi aldı

Yaklaşık 1 saat süren kabulde Yaşar Holding'in basketbola verdiği desteği memnuniyetle karşıladığını da söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, antrenör Ufuk Sarıca'dan şampiyon kadronun kısa sürede dağılmasıyla ilgili bilgi aldı. Sarıca, Erdoğan'a Türkiye Basketbol Federasyonu'nun transfer yönergesinde yaptığı son değişiklikten olumsuz etkilendiklerini, kulübün bu yüzden ekonomik kayba uğradığını söyledi. Bu arada Erten final süreci ve Euroleague'e alınmalarında kendilerine büyük destek veren Ak Parti İzmir Milletvekilleri Nüthet Hotar, İbrahim Turan, Kerem Ali Sürekli ve Hamza Dağ'a şükran borçlu olduklarını Erdoğan'a iletti.

35.5'un ne anlama geldiğini sordu
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki ziyarette kulübün tarihini anlatan Başkan Ali Erten, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, üzerinde isminin yazılı olduğu 35.5 numaralı bir forma, imzalı bir basketbol topu ve atkı hediye etti. Başkan Erten, 35.5'un anlamını soran Erdoğan'a, "Karşıyakalılar olarak 35.5 numarasını ayrıcalık olarak görüyoruz. Karşıyaka'dan şehir içinde farklı bir yere gidince, "İzmir'e gittim" diyoruz. Ama Avrupa'da formamızda İzmir yazısını taşıyoruz" karşılığını verdi

Kılıç; Bütün engelleri aştık
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karşıyaka heyetini kabulünde yeni stadı bir an önce bitireceklerini söyledi. Bütün engelleri aştıklarını ifade eden Bakan Kılıç, depreme dayanıksız raporuyla 1 yıl önce kapatılan Alsancak Stadı'nın da kısa sürede yenilenip faaliyete gireceğini belirtti. (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı