301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ekim 2015 - Salı 22:12 Bu haber 1337 kez okundu
 
GELECEĞE UMUTLA BAKABİLMEK İÇİN
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Yücel Çağatay'ın GELECEĞE UMUTLA BAKABİLMEK İÇİN başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Sezon öncesi kurulan kadronun ne kadar yanlış olduğu apaçık ortada ve düzeltme ihtimali de ancak devre arasında olabilecek. Takımın yaş ortalamasının yüksek, generalin fazla, askerin eksik ayrıca 5 yabancı oyuncu hakkından üçünü kaleci ve  defans oyuncusu alarak kullanmışsın. Ofansa aldığın bir oyuncunun oynatılmaması takımın performansını ciddi şekilde etkiledi.

Yeni hoca Kemal Özdeş bu sorunları kucağında buldu. Hocanın geri dönme çabaları için ilk icraatları yenilmesine rağmen geçen hafta oynanan Karabük maçında kısmen de olsa gözüktü. Bu hafta ki Lider Elazığ ile oynanan maç önemliydi. Kemal hoca akıllıca davranarak Tugay, Zeki, Tayfun ve Ömercan gibi oyuncuları ilk 11’e alarak  doğru yaptı. Takımın koşu mesafesini arttırırken rakipten sayısız top kesen ve doğru oyuna sokan Tugay sahanın yıldızıydı. Ömercan çok koştu çok çalıştı. Şanssızlık bir topu da direkten döndü. Zeki hem Tugay’a yardımcı oldu hem de fırsat buldukça öne çıktı. Tayfun da görevini tam yapınca koşma kapasiteleri sınırlı olan Necati ve Gökhan gibi oyuncular rahatladı. Necati her ne kadar sol dışta oynuyor gibi gözükse de ikinci santrafor gibiydi. Geri dönüşler yavaş oldu. Top kaptırıldıktan sonra ise rakibi kovalama iştahı çok az ve yumuşaktı. Gökhan Ünal zaten koşma ve mücadele eksiği olan bir oyuncu.

Necati’nin attığı gol ile öne geçildi. Orta alan üstünlüğü Karşıyaka daydı. İkinci yarıda 5 kaliteli yabancıya sahip olan Elazığ’ın oyuna asılması ve Kemal hoca’nın alan savunmasıyla önlemeye çalışması takımda ki gelişme belirtilerinin önemli işaretleriydi.

Ancak Kemal hoca öyle 3 değişiklik yaptı ki herkesi şaşırttı. Oyundan alınması gereken ilk oyuncu Gökhan idi. Neredeyse yürüyerek oynamaya başlamıştı. Takımda adeta 1 kişi eksik oyunuyordu. Necati’nin çıkarılması doğru olsa da yerine Mehmet Eren’in alınması işe yaramadı. Ömercan’ın yoruldu diye çıkarılışı ise Gökhan dururken yanlıştı. Takımın gardının iyice düştüğü anlarda 90+ 2 de Serdar Bayraktaroğlu karşı karşıya kaldığı anda golü atsa Karşıyaka mağlup bile olabilirdi. Sakın kimse iyi ki Gökhan oyunda kaldı golü attı galibiyeti garanti etti Kemal hoca doğru yaptı demesin. Doğru bir tanedir. Doğru olanın yapılması gerekir. Bu takımın % 30 sürede oynayıp, iki farklı öne geçtikten sonra 3-2 kaybettiği 1461 Trabzon maçını ve yine iki farkla öne geçtikten sonra ancak 2-2 berabere bitirdiği Alanya ve Samsun maçları unutulmasın.

İlaç gibi 3 puanı lider olarak gelen Elazığ’dan alan Karşıyaka’nın yenide geleceğe umutla bakabilmesi için oyunda kalma süresinin ve top rakipteyken mücadele iştahının arttırılmasıyla bu maçta alınan galibiyet ile başlayan geri dönme çabaları daha da artacaktır. Devre arasında yapılacak 4 doğru transfer ile takımın istenen kalıba girmesi gerçekleşebilir. İşte o zaman Karşıyaka için güzel günler başlar.

Hoşça kalın,

Yücel ÇAĞATAY

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı