301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2015 - Çarşamba 11:02 Bu haber 5088 kez okundu
 
GÖZTEPE'YE SEVGİ SAYGIMA RAĞMEN KAF SİN KAF!
Hürriyet köşe yazarı Gülse Birsel'in İZMİR'DE Kİ O AĞAÇLAR HELE BİR DİKİLMESİN başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
GENEL HABER Haberi


"EY siz kii, bir zamanlar iktidarın belediyesi on iki ağaç taşıyacak diye ortalığı birbirine kartınız, haydi izmir'deki muhalefet belediyesinin tramvay inşaatı için de bağırsanıza" diyenler için: 

1) On iki ağaç taşınmayacaktı, koskoca park yok edilip AVM ve rezidans yapılacaktı. 

2) O günlerdeki tepki sadece ağaçların kesilmesine değildi. Son dönemlerde bu ve bunun gibi ülkeye, şehirlere dair tüm kararların, sormadan, fikir almadan, karşı çıkanlarla dalga geçerek ve de "Kim ne derse desin, ne olursa olsun yapacağız" tavrıyla alınmasınaydı. 

3) İzmir Karşıyaka'da tramvay inşaatı için 1300 kadar palmiye ağacı kesilip taşınıyormuş. Belediye başkanı ağaçların taşınıp aynı sahilin başka yerlerine dikileceğini söylüyor. Bu köşeden onlara da bağrınıyorum: Hele bir dikilmesin! 

4) Öte yandan Karşıyaka'daki AVM ve residans değil, tramvay inşaatı. Yani özel sektörden birileri değil, toplu taşıma kullanan her vatandaş yararlanacak. 

5) Ama olsun. Yine de o ağaçlann Karşıyaka'ya yeniden dikilmiş halini göreceğim! Görmezsem vay halinize! 

6) Hiçbir siyasi parti tam olarak kafama uymuyor. Hiçbirinin de hayranı ya da taraftan değilim. "Hepsine eşit mesafedeyim" denir ya, ben hepsine "mesafeliyim"! Ama, objektiflik isteyip vıdı vıdı edenler, haydi şimdi de siz AK Partili belediyelerin muhtelif inşaat projeleri için kestikleri ağaçlan eleştirin! E haydi? 

7) Not: GÖZTEPELİLERE TÜM SEVGİ-SAYGIMA RAĞMEN KAFSİNKAF!

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı