301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mayıs 2015 - Perşembe 08:11 Bu haber 2676 kez okundu
 
GÜN SANDIK GÜNÜ
Karşıyaka Nikah Sarayı'nda saat 18.30'da başlayacak genel kurulda Ali Erten ile Mutlu Altuğ başkanlık için yarışacak
GENEL HABER Haberi


Ünlü işadamı Erdal Acar'ın desteğini alan Ali Erten ve eski basketbol şubesi başkanı Altuğ listelerine son şekli verdi

Karşıyaka Spor Kulubü bugün yeni başkanını seçecek. Karşıyaka Nikah Sarayı'ndaki genel kurul saat 18.30'da başlayacak. Başkan Fatih Diniz'in yeniden aday olmadığı genel kurulda Ali Erten ile Mutlu Altuğ başkanlık için yarışacak. Ali Erten, 'Kırmızı', Mutlu Altuğ 'Yeşil' renkli liste ile seçime girecek. Ali Erten'in listesinde Osman Kırkpınar, Andrey Ponomarev, Cengiz Bakır, Lütfi Kılıç ve Ankara temsilcisi Cüneyt Başak yer alıyor. Erten'in listesine Mustafa Özşakar, Tamer Ustaoğlu, Avni Yelkenbiçer ve Mehmet Yaya gibi isimleri de alması bekleniyor. Mutlu Altuğ'un listesinde ise Güçlü Aydoğdu, Mustafa Celep, Serdar Işıldar, Özcün Gündoğdu, İsmail Cirit, Metin Yıldırım, Yener Eyüpoğlu ve Ömer Fitöz yer alıyor. Ancak listeler son şeklini almış değil. İyi niyet göstergesi olarak kulübün 1.3 milyon liralık borcunu ödeyerek transfer yasağını kaldıran ve bunu kulübe bagış olarak gösteren İstanbullu işadamı Ercal Acar, Ali Erten'in başkan olmasıyla futbol şubesine sponsor olacak. Acar'ın 15-20 bin milyon katkıda bulunması bekleniyor. Acar'ın da bugün kü genel kurula katılması bekleniyor. 
GÖRKEM TÜRKYILMAZ

Taraftar grupları 'Erten'in yanında
Karşıyaka'nın bugün yapılacak genel kurulu öncesinde Karşıyaka Taraftar Derneği ve Çarşı Grubu kulüp genel kurul üyeleriyle Bostanlı Altınbalık Restorant'ta bir araya geldi. Taraftarlar da bugün yapılacak genel kurulda başkan adaylarından Ali Erten'i destekleyeceklerini açıkladı. Dernek Başkanı Okan Kırmacı, "Karşıyaka artık Soğukkuyu'nun ilerisine geçmeli. Bunun için de kongrede Ali Erten'i destekliyoruz. Mutlu Altuğ'da bizim içimizden çok sevdiğimiz bir arkadaşımız. Gelinen şu noktada KSK'nin menfaatleri doğrultusunda adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Kendisine yakışan budur. Böyle yaparsa onu ayakta alkışlarız" dedi. Geceye katılan başkan adaylarından Ali Erten de, "Bugüne kadar hep işin mutfağındaydım. Allah nasip etti bu onurlu göreve aday oldumb. Kaf Sin Kaf'ın sesi sadece Türkiye'de değil Avrupa'da yankılanacak" diye konuştu. 

Şampiyonu ağırladılar
Karşıyaka'da sporcu olarak yelken yapan, tenis oynayan ve futbol takımında görev alan ardından antrenör olarak görev yaptığı Kayserispor'u PTT 1.Lig'de şampiyon yaparak Süper Lig'e çıkartan Cüneyt Dumlupınar'da taraftarların düzenlediği geceye katıldı. "Şampiyon olan en genç teknik adam" olarak tarihe geçen Dumlupınar, "Hayatımdaki tüm ilkleri bu topraklarda yaşadım. Gelecek yıllarda Karşıyakamıza başarılar diliyorum" diye konuştu. Öte yandan Avrupa şampiyonu Karşıyakalı Milli bilardocu Serdar Gümüş de geceye katılanlar arasındaydı.

Delican: Kazanan Karşıyaka olacak
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican Karşıyaka Spor Kulübü'nün bugün yapılacak olağan kongresi öncesinde sporun siyaset üstü bir olgu olduğunu belirterek "tarafsızlık" vurgusu yaptı. Yarışı kazanacak olan adayın kim olursa olsun kulübün başarısı için çalışacağına inandığını dile getiren Delican, "Spor siyasetin dinamikleri arasında değerlendirilmeden kendi süreci ile baş başa bırakılmalıdır. Partimizin bu süreçte yapacağı şey sadece ve sadece camiaya daha fazla hizmet etmek ve bu hizmetler için çalışmak olacaktır. Kongrede herhangi bir adayın şahsına desteğimiz söz konusu değildir. Sonuçta kazanan Karşıyaka olacaktır" diye konuştu.

GÜRKAN ERTAÇ
Kaf-Kaf'ta birlik zamanı
Kara bulutlar dört bir yanını sarmıştı Karşıyaka'nın. 40 milyon liralık borç. Transfer yasağı boğazına sarılmış, kolunu, kanadını bağlamış. Acele 1 milyon 350 bin TL ödemek gerek ki, transferin önü açılsın, kalması istenen futbolcular çil yavrusu gibi dağılmasın, gitmek isteyenler de bedavaya çekip gitmesin. Yardım kampanyası açıldı çoğu kez, sonuç: Nafile kürek çekmek. Karşıyaka ile ünlenen İzmir'in ünlülerinin, kongrelerde ön sıralarda gövde gösterisi yapanların çoğunun cebinde akrep var. Kırılmasınlar ama, gerçek bu. Son 5 yılda 3 başkan değişti. Hüseyin Çalışkan, Cihan Büyükoral ve Fatih Diniz. Hepsi çabaladılar, değerli emekler verdiler kulüp için ama, sonunda pes ettiler. Yani gelecek karanlıktı, umutlar tükenik. İşte tam bu sırada sihirli bir değnek değdi, umut ışıklarını yaktı. Erdal Acar, İstanbul'lu ünlü işadamı, futbol camiasıyla içiçe. Sarıyer'de adını taşıyan Acarkent'te tanımadığı futbolcu, teknik adam, yönetici yok. Karşıyaka'ya desteğe karar verdi. Başkan adaylarından Ali Erten'e, "Yürü...Arkandayım" dedi. Jest olarak da 1 milyon 350 bin lirayı ödeyerek kulübün transferde önünü açtı. Hiçbir karşılık beklemeden. Erten kongreden başkan çıkarsa, oturup konuşulacak, desteğin karşılığının ne boyutlara ulaşacağı belirlenecek. Acar'ın yakın çevresine, "Ben bu takımı şampiyon yapacağım" dediği belirtiliyor. Şimdi böyle bir pembe ortamda, girişimi bir siyasi platforma çekmek, bilmem hangi partinin bu işten çıkarı olur gibi, gereksiz tahminlere girmemek ve ortamı germemek gerek. Açık söylemek gerekirse, Erdal Acar yerine, vatandaş Mehmet Efendi gelse ve cebinden 1 milyon 350 bin lira çıkarıp, "Ben kulübe başkan adayıyım" dese kabul etmeyecek miydiniz ?" Gün, yeşil-kırmızı için birlik olma günü. Bu camianın büyüklüğünü, asaletini ve vakur duruşunu herkese gösterin. Kolkola girin, bu büyük kısmeti iyi değerlendirin. (YENİ ASIR)
 

KARŞIYAKA yeni başkanını ve yeni yönetimini seçmek için yarın sandık başına gidecek. Karşıyaka Nikah Sarayı'nda saat 18.30'da başlayacak olağan genel kurulda Ali Erten ve Mutlu Altuğ'un listeleri yarışacak. 3800 üyeden borcu olmayanların oy kullanabileceği tarihi kongreye rekor katılım beklenirken, destek turlarını son güne kadar sürdüren iki aday da listelerine son şekli vermeye çalışıyor.

Karşıyaka Belediyesi ile camianın önemli aileleriyle temas kuran Mutlu Altuğ'un listesinde, Güçlü Aydoğdu, Serdar Işıldar, Mustafa Celep, Özcan Gündoğdu, İsmail Cirit, Metin Yıldırım, Yener Eyüpoğlu ve Ömer Fitöz gibi isimler var. 
Seçim öncesi, Karşıyaka'yı Süper Lig'e çıkaracak mali desteği karşılıksız sağlayacağını açıklayıp kulübe 1 milyon 266 bin TL bağışlayarak transfer yasağını kaldıran Erdal Acar ile camianın etkili isimlerinden Nazım Torbaoğlu'nun desteğini alan Ali Erten, listesine Acar'ın yeğeni Devrim Acar'ı da ekledi. Erdal Acar'ın kongreye de geleceği öğrenildi. Erten'in listesindeki isimler arasında Tamer Ustaoğlu, Osman Kırkpınar, Mustafa Özçakar, Cengiz Bakır, Cüneyt Başak, Andrey Ponomarev bulunuyor. Adaylar 14 asil, 5 yedek üyeden oluşan listelerini kongre salonunda açıklayacak. İki aday da, "Kazanan Karşıyaka olsun" çağrısı yaptı.

KARŞIYAKA'YA YAKIŞSIN
Karşıyaka'da 2 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini kongrede devretmeye hazırlanan Fatih Diniz, "Kulübümüze yakışan bir kongre olsun" dedi. "Pek çok kulüp yönetici bulamazken bizim 2 adaylı genel kurul yapmamız camianın gücünü ve büyüklüğünü gösterir" diyen Başkan Diniz, "Bu tablo en çok beni mutlu etti. Kongre öncesi Erdal Acar'ın en büyük problem olan transfer yasağını kulübe bağış yaparak kaldırmasına da çok sevindim. Destekleri için kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CAMİA BULUŞTU
Karşıyaka'da kulüp üyeleri, genel kurul öncesi Karşıyaka Taraftarlar Derneği'nin Bostanlı Altınbalık restoran'da düzenlediği birlik, beraberlik yemeğinde bir araya geldi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı yemekte başkan adaylarından Ali Erten ile eski yöneticilerden Nazım Torbaoğlu, Gökhan Şensan ve Kayserispor'u Süper Lig'e taşıyan Karşıyakalı teknik direktör Cüneyt Dumlupınar da hazır bulundu.
Seçilmesi halinde, Erdal Acar'ın da desteğiyle sportif hedeflerde vites yükselteceklerini söyleyen Ali Erten, "Basketbolda Euroleague, futbolda şampiyonluk hedefliyoruz. Stadımızı ve tesis projelerimizi tamamlayacağız. Taraftarımızın istediği onurlu ve başı dik Karşıyaka için çalışacağız" dedi. Erten'e destek açıklaması yapan Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı Mutlu Altuğ'u yarıştan çekilmeye davet etti.

ANKETTE ERTEN ÖNDE
Karşıyada'da yarın yapılacak kongre öncesi, sosyal medyada en çok takip edilen sitelerden Karşıyaka TV'nin düzenlediği, "Kim başkan olsun" anketi sonuçlandı. Ankete katılan taraftarlardan yüzde 78'i (803 oy) Ali Erten'i, yüzde 22'si (225 oy) Mutlu Altuğ'u destekledi. Kongrede rakip olmaya hazırlanan iki aday daha önce 2012-2013 sezonunda aynı yönetimde görev yaptı. Mutlu Altuğ, 2013-14 sezonu öncesi Fatih Diniz'le girdiği başkanlık yarışını kaybetti.

DUMLUPINAR GURURLU
PTT 1'inci Ligde Kayserispor'u şampiyonluğa taşıyan teknik direktör Cüneyt Dumlupınar, Karşıyakalı Cüneyt olarak bu mutluluğu yaşadığı için gururlu olduğunu söyledi. Taratarlar Derneği'nin düzenlediği organizasyonda kongre üyeleriyle bir araya gelen genç teknik adam, "Karşıyaka'da tenis oynadım, yelken yaptım. Daha sonra yeşil kırmızılı formayı futbolcu olarak giymenin onurunu yaşadım. Antrenörlüğe de Karşıyaka'da başladım. Bu camianın içinden çıkan bir teknik adam olarak genç yaşta böyle bir başarıya ulaşmanın gurururu yaşıyorum. Nereye gidersem gideyim Karşıyaka sevgisi her zaman yüreğimde olacak" dedi. Dumlupınar, taraftarlarla birlikte Kaf-Kaf çekti (HÜRRİYET)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı