Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Aralık 2016 - Pazartesi 07:40 Bu haber 1866 kez okundu
 
GÜZEL BİR İLK YARI SONRASI
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in "GÜZEL BİR İLK YARI SONRASI" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Voleybolda ilk yarı sona erdi. 13 maçta 10 galibiyetle ilk yarıyı 3.sırada tamamladık. Devre arasına girdiğimiz şu günlerde dilim döndüğünce ilk yarıya bir göz atalım istedim.

Öncelikle sezon başına dönelim. Geçtiğimiz sezon futbol takımımızın küme düşmesi sonrası kulüpte derin bir sessizlik hakimdi. Başkan adayı çıkmıyor , kulübün kayyuma devrinden söz ediliyordu. Daha sonra Mutlu Altuğ ve ekibi ateşten gömleği sırtlarına geçirdiler. Ardından voleybol şubesinin başına kimin geçeceğini merakla beklemeye başladık ve Serkan Ergüven ile arkadaşları voleybolda görevi devraldılar. Önlerinde pek iç açıcı bir tablo yoktu. Ne yapacakları konusunda defalarca toplandılar ve tıpkı futboldaki gibi altyapımızla yola devam ederek borca borç eklememe kararı aldılar. Bu karar sonrası herkesin kafasında "Bu yıl ne yaparız?" "Altyapı , bizim çocuklarımız ama bu genç kadroyla düşme tehlikesi yaşar mıyız?" soruları oluşmuştu.

 Sezon öncesi izlediğim iki hazırlık karşılaşması sonrası şunları yazmıştım. "Kadro itibariyle iniş çıkışlara müsait bir ekibiz ama ben tıpkı futbol takımımız gibi mücadeleci ve taraftarı memnun edecek bir takım olacağımızı düşünüyorum. Bu noktada Karşıyaka taraftarının muhteşem desteği de çok önemli. Bu takımın en büyük itici gücü taraftar olacaktır. Bu kadro altyapılardan beri beraber olduğundan birbirlerini çok iyi tanıyorlar. Bırakın birbirlerini gözlerinden anlamayı nefes alıp verişlerini biliyorlar. Sadece biraz daha lig tecrübesine ihtiyacı olan kardeşlerimiz var."

İlk yarı sonunda geldiğimiz noktaya bakınca ne mutlu ki kardeşlerim beni ve kendilerine güvenenleri mahçup etmediler. Her maç şanlı forma sırılsıklam oldu. Tabi ki yazıldığı kadar kolay olmadı devreyi 3.sırada tamamlamak. Tecrübeli Baş Antrenörümüz Tamer Çamlıbel ve ekibi nezaretinde çok iyi çalıştılar. Hocalarının her dediğini ellerinden geldiğince yapmaya çalıştılar. Birbirini seven çok iyi bir "takım" oldular. Şube yönetimi maddi - manevi ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştılar. Her an takımın yanında oldular. Ve taraftarımız... Son yılların en kalabalık tribünü oluştu ve sezon başında hepimizin hem fikir olduğu şekilde takımın en büyük itici gücü oldular. Herkes görevini Karşıyaka aşkıyla yaptı ve bugünkü tablo ortaya çıktı. Evimizde mağlubiyet yüzü görmedik. Yüksek bütçelerle üst lige çıkma hedefiyle kurulmuş takımları evlerine eli boş gönderdik. Bu iddialı ekiplerden devre arası kadrolarını takviye edenler olacaktır.. Ama ben inanıyorum ki biz bu ahengimizi bozmazsak Play - Off yaparız.

Son olarak altyapımızın salon sıkıntısına değinmek istiyorum. "Lig değerlendirmesinde salon konusunun ne işi var" diyenler olabilir. Bu başarıyı altyapımızdan yetişmiş kardeşlerimizle yakaladık. Yeni yeteneklerimizin yetişeceği altyapımızın salon sıkıntısını bilmeyen yok. En kısa zamanda kendi salonumuza geçerek düzenimizi oturtmalıyız. O yüzden Selçuk Yaşar Tesislerindeki salonun bitmesi için herkes destek vermeli. Koskoca Karşıyaka camiası bir spor salonunu bitiremiyorsa bize de yazıklar olsun. 

Barış TEZER

ksk_brs@hotmail.com

twitter: @baristezer12

Kaynak: Editör: Barış Tezer
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı