301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Kasım 2014 - Salı 09:18 Bu haber 1190 kez okundu
 
HAYIRLISI
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in HAYIRLISI başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Dörtte dört ile gidilen Salihli deplasmanı sonrası 6.haftayı maç yapmadan geçiren voleybol şubemizde maç anlamında boş geçen hafta idari yönden oldukça hareketliydi. Baş Antrenör Alper Erdoğuş ile yollar aniden ayrıldı. Mutlaka her iki taraf açısından da bu noktaya gelinene kadar bazı şeyler yaşanmıştır fakat biz taraftarlar için şok bir gelişme oldu. Bu gelişme sonrası sıcağı sıcağına hem Şube Başkanı Vural Budak'ı hemde Alper Erdoğuş'u telefonla aradım. Vural başkan "iki taraf arasındaki fikir ayrılıklarının ve bakış açılarındaki farklılıklar nedeniyle böyle bir karar aldıklarını" söyledi. Alper hoca ise belkide olay çok yeni olduğundan o gün telefonunu açmadı.

Özellikle internet ortamında taraftarlar bu olayın perde arkasını çok sorguladılar. Şube yöneticileri ise verdikleri yanıtlar ile taraftarı aydınlatmaya çalıştılar fakat takip ettiğim kadarıyla tatmin edemediler. İlerleyen günlerde hem Budak hem Erdoğuş Deniz Gezginci'ye konuştular. Birbirleri hakkında sert ifadeler kullansalar dahi çok fazla detaya girmediler. Bencede doğrusu budur. Bir kulübün , bir şubenin yönetimsel anlamda bir mahremi olmalıdır. Erdoğuş'un "Yönetim ile iletişim sorunları yaşadık , malesef voleybol şube taraftar mantığıyla yönetiliyor" , Budak'ın ise "Alper hoca defteri ben yönetimde olduğum sürece kapanmıştır" gibi sert ifadeler kullanmaları olayın daha da derinliği olduğunu gösteriyor. Taraftar olarak bu olayı daha fazla kurcalamaya gerek yok. Gerisi şubenin mahremidir. Tabi ki bu mahrem olayı yanlış anlaşılmasın. Bu yönetimlerin istediklerini yapabilecekleri anlamına gelmez. Demek istediğim her yönetimin olumlu ya da olumsuz hesap vereceği yer kongrelerdir.


Erdoğuş'un ayrılmasından tam bir hafta sonra yeni hocanın Nejat Sancak olduğu öncelikle Bayramiç maçı sonrası yapılan toplantı ile takıma ardından kamuoyuna açıklandı. Takım ile yapılan toplantı sonrası Vural Budak hocamızla bizleri tanıştırdı bizlerde kendisine "Hoşgeldin" diyerek başarı dileklerimizle , kendisinden beklentilerimizi ilettik. Bu bir haftalık süreç içerisinde birçok isim gündeme geldi. Bunların kaçı yönetimin aklındaydı, kaçı menajerlerin ortaya attığı isimlerdi bilemem. Söz konusu Karşıyaka Spor Kulübü olunca koltuğun talibi de çok oluyor haliyle. Hoca imzayı attığına göre şu an itibariyle bu konu kapanmalıdır. Şu an yapmamız gereken yönetim , teknik heyet , oyuncu ve taraftar olarak çok önemli Rota Koleji maçına odaklanmak. Çünkü Play-Off hedefiyle yola çıkan rakibimiz geçtiğimiz hafta Salihli deplasmanında 3-0 mağlup oldu ve bizim maça daha bir bilenecek.

Çok hareketli bir hafta geçirmemizden dolayı işin yönetimsel boyutunu yazmak zorunda kaldım. Az da olsa parkeye inelim. Takımımız Pazar günü Yeşil Bayramiç'i 3-0 gibi net bir skorla mağlup etti. Rakibin durumuna bakarsak olması gereken buydu fakat kağıt üzerinde garanti görülen bu maç beklenildiği kadar kolay olmayabilirdi. Dörtte dört sonrası gelen Salihli mağlubiyeti , ani bir kararla antrenörün gönderilmesi , hafta boyunca gündemin bu ayrılık olması takımı mutlaka etkiledi. Buna birde kadın psikolojisini ekleyelim. Bayanların olumlu ya da olumsuz herşeyden daha çabuk etkilendiklerini biliyoruz. O yüzden bu şartlar altında aldıkları üç puan için takımı kutlarım.

Geçtiğimiz hafta hem mücadele hemde maç sonu tribüne gelmeme konusunda takımı eleştirmiştim. Hafta içi bu konuda Gülbahar'dan bir dönüş aldım. Yazımı okuduktan sonra çok üzüldüğünü ifade eden Gülbahar "Maç sonu üzgündük. Birde çıkan olaylar sonrası şaşkınlık yaşadık ve soyunma odasına gittik. Herkesten özür dilerim" dedi. Aramızda başka konuşmalarda oldu tabi ki. Hem hassasiyeti hemde yazılarımı takip ettiği için kendisine bir kez de buradan teşekkür ederim. Bayramiç maçı sonrası ise Salihli'de takımın tribüne gelmemesini protesto ederek Kaf-Kaf çekmeyenler oldu. Özellikle kulübümüzün hassas bir dönemden geçtiği şu günlerde şahsen bunu yanlış buldum. Umarım Rota Koleji maçında bu kırgınlık son bulur. Çünkü takımın bizim desteğimize her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu günlerdeyiz.

Barış TEZER
ksk_brs@hotmail.com
twitter: @baristezer12
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı