Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 01:47 Bu haber 1327 kez okundu
 
HELALİN VAR "NAMIK" ÖĞRETMEN
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin HELALİN VAR "NAMIK" ÖĞRETMEN başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakespeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, gökteki ve yerdeki herkes durup, burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin” diyor Martin Luther King.

Martin Luther’in ki kadar etkisi olur mu bilmiyorum ama bende diyorum ki “Bir işi yapacaksanız ya farklı yapın, farklı yapmayacaksanız da hiç yapmayın” Peki neden şimdi böyle diyorum. Çünkü size bu yazıyı yazmamı sağlayan, “fark yaratan” bir öğretmenden, Karşıyaka Mustafa Reşit Paşa İlköğretim Okulu 1-D sınıfı öğretmeni Namık Şimşek’ten bahsetmek istiyorum.

Yazılarımda ve sosyal medyada sıklıkla “Çocuklarınıza semt kültürünü aşılayın” diyorum ya, yine böyle bir paylaşımımdan hemen sonra telefonuma şöyle bir mesaj geldi; “Deniz Gezginci Bey merhaba. Her iki kitabınızı da okudum. Sizinle belki henüz tanışamadık ama babanız Muammer Gezginci’yi iyi tanıyorum ve kendisini babam kadar çok severim. Sizlere çocuklar için hazırladığım karneleri göstermek istemiştim ” Bu mesajın ardından Namık hocam başladı karnelerin fotoğraflarını göndermeye. Çocuklar için karneleri kendi elleri ile Yeşil - Kırmızı hazırlamış. Önüne çocukların toplu fotoğrafını, arkasına da Atatürk’ün kocaman bir portresi ile Karşıyaka Spor Kulubü’nün amblemini koymuş; fotoğrafların altında da Atatürk’ün Karşıyaka Spor Kulübü’nü ziyaret ettiğinde anı defterine yazdığı “Karşıyaka Spor Kulübünde karşı karşıya bulunduğum gençlik iftahara çok şayandır. Bu gençlik muvacehesinde istikbalin kuvvet-i bariz görülmektedir” o meşhur sözüne yer vermiş. Namık öğretmenim karnelerin fotoğrafını gönderdikten sonra mesajın sonuna şu notu eklemiş; “Bunlar daha birinci sınıf, bu daha başlangıç”

İşte ben “çocuklarınızı semt kültürü ile yetiştirin” derken tam da bundan bahsediyordum. Buradan Namık öğretmen ve öğrencilerine sözüm olsun Karşıyaka’ya ilk geldiğimde Mustafa Reşit Paşa İlkokulu’nu ziyaret edip, Namık öğretmenin ellerlinden öpecek ve kendi ellerimle tüm öğrencilerine ileride okumaları için “Buçuklu Semtin Hergele Çocukları” kitabını hediye edeceğim. Ve sınıftan ayrılırken, çocuklara daha birinci sınıfta Atatürk ve Kaf Sin Kaf sevgisi aşılayan Namık öğretmenin kulağına usulca; “Helalin var Namık öğretmenim” diye fısıldayacağım.

Deniz GEZGİNCİ

denizgezginci@hotmail.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı