Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Şubat 2015 - Pazartesi 12:20 Bu haber 2827 kez okundu
 
İNANCIN ZAFERİ VE 825 BİLETLİ SEYİRCİ…
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Yücel Çağatay'ın İNANCIN ZAFERİ VE 825 BİLETLİ SEYİRCİ… başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Mücadele gücü yüksek, inancı tam, güç farkını rakibine kabul ettiren,savunmasıyla maçı kazanan bir takım vardı sahada…Ama gelin görün ki…bu zaferi sadece 825 biletli seyirci izledi. Karşıyaka takımının antrenmanına bile bazı maçlar öncesinde 1500 kişi gidiyor. Maddi sıkıntılar nedeniyle teknik kadro ve oyunculara uzun süre ödeme yapılamadı. Bazı oyuncularla bu yüzden yollar ayrıldı. Ama kalan bu oyuncular, bu tür sorunları dert etmeden Arslanlar gibi savaşarak maçı kazandılar. Kendilerinden kat kat fazla büyük bütçeli takımların arasına girerek ilk 6 içinde yer aldılar. Bu onların emeğine, özverili çalışmalarına yapılan en büyük haksızlıktır. Bu takım bu hafta Cuma günü saat 19.00 da Osmanlıspor ile çok önemli bir maça çıkacak. Bu durum düzeltilmeli, Basketbol maçında Arena nasıl doluyorsa Atatürk’e de en az 10 bin taraftar gitmelidir.

Gelelim maça, Yusuf hoca rotasyonu çok iyi uygulayan bir hoca. Oyuncularından maçta verdiği taktikleri harfiyen uygulamalarını istiyor. Buna uyanları oynatıyor. Geçen hafta ilk 11’ de oyuna başlayan Ahmet Arı, ofansta çok başarılı defansta zayıf olan bir oyuncu maça göre bu özelliği nedeniyle Elazığspor maçında Ahmet Arı’yı oynatmadı. Elazığspor takımı Karşıyaka’dan daha kötü bir takım değil. Aksine fazlalıkları bile var. Örneğin bir Cangele gibi her iki ayağını raket gibi kullanan oyuncuya sahipler. Savunmalarında Bilica gibi çok tecrübeli bir oyuncuları var. Karşıyaka bu takımı yenmeyi başardı. Nasıl başardı ? Güç farkıyla başardı. Karşıyaka’nın maçı kazanmasında ciddi bir güç farkı etkisi vardı. Fakat bu güç farkının ortaya çıkması, oyun olarak değil de kuvvet ve mücadele gücü sayesinde oldu. Elazığspor’un fiziki kapasitesi ve temposu Karşıyaka’ya karşı sadece 60 dakika dayanabildi. Burada Karşıyaka teknik heyetinin hakkını teslim etmek gerekir. Kaleci Behram penaltıyı kurtararak maçın kazanılmasında önemli rol oynayanlardan biri oldu. Savunmanın hem defansta hem ofansta laikiyle görevini yapması Ramazan ve Yenal’ın taktik amaçlı ileriye çıkarak gol atmaları çalışılmış varyasyonlardı. Bu sezon sakatlığı nedeniyle takıma geç girmesine rağmen çok başarılı olan ve 4.golünü atan Ramazan’ın sebep olduğu penaltıdan sonra uzun süre hakeme itiraz etmesine bir anlam veremedim. Rıdvan Şimşek orta alanın sağında ki görevine iyice alıştı ve hem defans ta hem ofans ta verilen görevini en iyi şekilde yapıyor.

Bu takımın maç kazanmasında bence güzel olan nedenler var.

1-Ayağında fazla top tutup kendine oynayan yok.

2-Basit oynayıp, zor top tercihi yapmıyorlar.

3-Mücadele etmeyen ve arkadaşına yardım etmeyen oyuncu yok.

4-Birileri koşup mücadele ederken arkadan seyreden oyuncu yok.

5-Önce ben sonra takım deyip, yan gelip yatma mantalitesine sahip oyuncu yok.

Cuma günü oynanacak çok Osmanlıspor maçını da bu takım kazanabilecek güçtedir. Yalnız 12.adamın mutlaka stadyuma gidip yerini alması şarttır. Bu maç taraftarsız olmaz.

Hoşça kalın,

Yücel ÇAĞATAY

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı