301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Nisan 2015 - Perşembe 07:54 Bu haber 1528 kez okundu
 
350 BİN TL FUTBOLCULARA DAĞITILACAK
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Spor Toto aracılığıyla kulübe aktaracağı 350 bin TL futbolculara dağıtılacak.
FUTBOL Haberi


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Spor Toto aracılığıyla kulübe aktaracağı 350 bin TL futbolculara dağıtılacak.
 
İZMİRLİLERE CAN SUYU (21.04.2015)
 
Maddi sıkıntı yaşayan İzmir kulüplerinin imdadına yine Gençlik ve Spor Bakanlığı yetişti. Sezon başında PTT 1. Lig kulüplerine Spor Toto Genel Müdürlüğü aracılığıyla 700'er bin lira katkı yapma sözü veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, özellikle Karşıyaka ve Bucaspor'un yaşadığı ekonomik krizi giderme adına öne çekti. Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Karşıyaka, Bucaspor ve Altınordu'ya bugün itibariyle 350'şer bin lira ödeme yapıldığını açıkladı.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a, İzmir kulüplerinin yaşadığı sıkıntıyı ileten ve bu dönem için söz verilen ve yarısı yılbaşında ödenen 700 bin liralık yardımın öne çekilmesini isteyen Hamza Dağ, kulüplere "can suyu" olan yardıma önderlik etti. Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ın, kulüpleri maddi sancı çekmekten kurtarmak amacıyla, ödemenin hemen yapılmasını onaylayarak, Spor Toto Genel Müdürlüğü'ne gerekli talimatı verdiği öğrenildi.
Bucaspor'un eski oyuncu alacakları yüzünden sıkıntı yaşadığı ve mevcut kadrosuna ödeme yapmakta zorlandığı bir dönemde gelen yardım, PTT 1. Lig'de tutunmaya çalışan sarı-lacivertlileri büyük ölçüde rahatlatacak. Maddi krizi aşmak için 1000 Karşıyakalı'dan 1000'er lira kampanyası başlatan ve bu kampanyadan gelecek destekle nefes almaya çalışan KSK yönetimi ise 350 bin liralık katkıyla önemli ölçüde rahatlayacak.

Devamı da gelecek
Karşıyaka, Altınordu ve Bucaspor'a yapılan 350'şer bin liralık bakanlık desteği için önderlik eden Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız, kulüplere Spor Toto Genel Müdürlüğü tarafından bu dönem için 700 bin TL ödeme yapılmasını taahhüt etmişti. Böyle bir kaynak ayrıldı. 350 bin TL si bu kuluplere yatırıldı. Diğer taksidin de Haziran'da yatırılması bekleniyordu. Ancak bizlerin girişimleriyle inşallah bugün itibariyle 350 bin TL hesaplarına yatacak. Bizim spora yaptığımız çok ciddi destekler var. Bunları da ayrıca kamuoyuna açıklayacağız" dedi. Dağ, İzmir kulüplerinin tümünün Süper Lig'de mücadele etmesini gönülden istediklerini belirterek şöyle devam etti: "Hükümet olarak da desteklerimizi sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Yere yönetimlerimizin de destekleriyle kulüplerimiz önümüzdeki yıllarda Süper Lig'de mücadele etme imkanı bulacaklardır." (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı