301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Mayıs 2015 - Cumartesi 10:00 Bu haber 1662 kez okundu
 
KAFALARINDA BİTİRMİŞLER !
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin KAFALARINDA BİTİRMİŞLER başlılı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Karşıyaka Spor Kulübü çok ilginç bir kulüp. Sanıyorum ilginçlikleri içerisinde barındırdığı için bu kadar çok seviliyor.

Önceki gün basında bana göre yine çok ilginç bir haber yer aldı. Futbol şube yöneticisi Korhan Yetiş, Denizli maçında alınan yenilgiden sonra yaptığı açıklamada “Futbolcular şimdiden ligi kafalarında bitirmiş. Bundan böyle maliyeti daha düşük oyuncularla yola devam edeceğiz" dedi. 

Korhan Yetiş doğruyu söyledi söylemesine ama bu açıklama beni çok şaşırttı. Profesyonellikte, iş yaşantısında böyle bir bahane olabilir mi? Örneğin siz bir işe giriyorsunuz. İş görüşmesinde de çok yüksek bir paraya anlaşıyorsunuz. Güzel işler çıkardığınızda da patronunuz sizi ödüllendiriyor ve takır takır primlerinizi ödüyor (ki futbolculuk haricinde bu kadar çok primin ödendiği başka bir iş kolu var mı bilmiyorum)  Ama işin en önemli kısmına yaklaşmışken, en kritik haftasında siz o işi kafanızda bitiriyorsunuz. Patronunuz ya da  yöneticiniz de çıkıp gayet normal bir şekilde diyor ki; “Ne yapalım işi kafasında bitirmiş”

Sen bir sene boyunca mücadele et, play-off umudun matematiksel olarak devam etmesine rağmen kafanda ligi bitir. Yöneticilerin de bunu çok normal karşılasın. İşte bunu benim kafam almıyor.

Sadece gençler için değil, teknik ekip için de büyük şans…

KSK yönetimi “Madem ki futbolcular kafasında ligi bitirmiş o zaman lige gençlerle devam edelim” dedi ve Teknik ekibi Karşıyakalılara emanet etti. Karşıyakalı teknik ekip, ikide sıfır çekmesine rağmen gençleri kazanmayı tercih etti.  Matematiksel şans devam ederken bu karar ne kadar doğruydu ya da yanlıştı onun değerlendirmesini bu saatten sonra yapmaya gerek yok. Koca bir sezon da bu şekilde geçmiş oldu. Ancak bundan böyle  en azından genç futbolcuların kendilerine verilen bu şansı çok iyi değerlendirmesi gerekiyor.

Tabii bu şans sadece genç futbolculara verilmedi. Karşıyaka’nın kendi insanları olan, yeşil kırmızı formayı futbolculuk yıllarında başarıyla terletmiş, altyapıda büyük emekleri olan  Rıza Tuyuran, Recep Umut, Ülken Durak, Murat Sır’a da verildi. Yıllardır “Karşıyakalıyı sadece Karşıyakalı anlar, başarı bizi anlayan insanlarla gelir” diye yazıp dururken buna en çok sevinenlerden ve destekleyenlerden biriyim elbette. Ancak nasıl ki genç futbolcular kendilerine verilen bu şansı iyi kullanmalı dedik bence teknik ekibin de bu şansı iyi kullanması gerekiyor.  “Gençleri oynatıyoruz” bahanesinin arkasına da sığınmaması gerekiyor.

 

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı