Haber Detayı
24 Temmuz 2015 - Cuma 08:59 Bu haber 1406 kez okundu
 
KAF-KAF ENGELLERİ AŞIYOR
Karşıyaka yönetimi tüm şubeleri ile basın açıklaması yaptı.
GENEL HABER Haberi


"4 milyon liralık transfer yasağı 700 bin liraya indi, bu rakam da ödenecek beş takviye yapılıp kadro tamamlanacak"

"7.5 milyon lirası nakit bağış, 2.6 milyon lira kişisel taahhüt olmak üzere Erdal Acar kulübe 10 milyon lira kaynak yarattı"

"Maçlar Atatürk'te oynanıp basketboldaki sinerji futbola da yansıtılacak her maçı 15 bin kişi izleyip büyük özlem bitecek"


Karşıyaka'da Ali Erten başkanlığındaki yönetim dün kulüpte basın toplantısı düzenleyerek 2 aylık çalışmaları paylaşıp gündemdeki konulara açıklık getirdi. Yaklaşık 2 saat süren bilgilendirme toplantısına Erten'in yanı sıra 2. Başkan Cengiz Bakır, Futbol Şube Sorumlusu Osman Kırkpınar, Basketbol Şube Sorumlusu Tamer Ustaoğlu ve Voleybol Şube Başkanı Ali Talak katıldı. Erten geçmişi laf atmadıklarını ama her geçen gün transfer yasağı ile ilgili borçların büyüdüğüne dikkat çekerek, "Göreve geldiğimizde 1.3 milyon lira olan borç 4 milyona çıktı. 3.4 milyon lira ödendi geriye 700 bin lira kaldı ve bunu da ödeyip futbolcu lisanslarını çıkartacağız. 
Kulübe karşılıksız maddi destek veren Sayın Erdal Acar 7 milyon 447 bin lirası nakit bağış, 2 milyon 600 bin lirası ileriye dönük kişisel taahhüt olmak üzere 10 bin 47 bin lira yardımda bulundu. Kendisine teşekkürü borç biliyoruz. Sponsor kelimesinden hoşlanmayan Erdal Acar'ı en önemli bağışçımız olarak görüyoruz" dedi. Erdal Acar'ın kulübe 14 milyon lira ödeme yaptığına yönelik bir soru üzerine Erten, "Yapıcak 5 transfer daha var. Bunlarla birlikte rakam 14 milyonu bulacaktır. Kastedilen 14 milyon odur" dedi. Yalı Tesisleri'ne yapılacak stat konusunda da çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Erten, "10 gün içinde kulüp binasını taşıyacağız. Kiracılara tebligat geç yapıldığı için süreç biraz uzadı. Gelecek sezonun ikinci yarısında kendi stadımızda oynamayı hedefliyoruz. Yeni tüzük için 28 Eylül'de kongre yapacağız" dedi. 
Tüm branşlarda iddialı olduklarını belirten Erten, "Sportif başarı elbette önemli ancak, tesis hedeflerimizi gerçekleştiremezsek çok üzülürüm. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, şampiyon basketbol takımımız için 2 milyon TL ödül ve en az 10 bin kapasiteli yeni bir salon sözü verdi. Salon için için yer arıyoruz" şeklinde konuştu. Karşıyaka Futbol Şube Başkanı Osman Kırkpınar ise Trabzonspor'dan transfer etmek istedikleri Gökhan Karadeniz'in Göztepe ile anlaşmasının perde arkasında menajerinin çevirdiği dolaplar olduğunu söyledi. Kırkpınar, "Göztepe'ye hiçbir kırgınlığımız yok. İstedikleri futbolcuyu almaları en doğal hakları. Ancak menajerin Göztepe ile anlaştıktan sonra kulübümüze gelip bizimle el sıkışması ve bunu nezaket ziyareti olarak savunması terbiyesizlik, ahlaksızlık. 
Bizi istemeyeni, biz hiç istemeyiz. Gökhan gibi futbolcularımız var, daha iyisini alabiliriz. İyi ki transferi olmamış, ileride aynı sorunu yaşayabilirdik. Kimse Karşıyaka'dan büyük değil. Göztepe'ye hayırlı olsun" dedi. Transferi 5 oyuncu daha alarak kapatacaklarını belirten Kırkpınar, "Azeri kaleci Kamran Agayev'e teklif yaptık ve İzmir'e davet ettik. Erciyespor'dan İbricic ve Yasin Pehlivan, Eskişehirspor'dan Hürriyet, Osmanlıspor'dan Bakary Soro ile de anlaşmak üzereyiz. Bu transferler olmazsa, alternatifleri de hazır. Yeni bir takım oluşturduk. Bizi şampiyonluğa taşıyacak oyuncuları kadromuza dahil ettik" diye konuştu. GÖKHAN ÖZYURTLU 

Anlamlı kupa 'Baba'ya gitti
2014-2015 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Pınar Karşıyaka, Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar'ı ziyaret etti. Ziyarete Kulüp Başkanı Ali Erten ve Pınar KSK Basketbol Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, Başantrenörü Ufuk Sarıca, Genel Menajer Selim Çınar, Takım Kaptanı İnaç Koç ve Yaşar Holding Yöneticileri Mehmet Aykırı ve Hakan Atis katıldı. Yaşar Topluluğu'nun Türkiye'de uzun yıllardır basketbola ve spora destek verdiğini belirten Selçuk Yaşar, "Pınar Karşıyaka'nın kazandığı Türkiye Ligi şampiyonluğu bana büyük gurur yaşattı. Bu sezon önce Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı, sonra Türkiye Ligi Şampiyonluğu'nu kazandık. Başarı birlik ve beraberlik olursa gelir. Pınar Karşıyaka bu sezon, oyuncusu, teknik ekibi, yöneticisi ve taraftarı ile bütünleşti, birlik oldu ve bu tarihi başarıyı yaşadı. Bu kupanın kazanılmasında emeği geçen tüm sporcuları, teknik heyeti ve yöneticileri gönülden tebrik ediyor, daha nice kupaları hep birlikte kucaklamayı diliyorum" dedi. Kulübü Başkanı Ali Erten ve Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ise, "Selçuk Yaşar Bey'in Karşıyaka Kulübü üzerindeki emeği ve hakkı ödenemez. Bu kupayı kazanarak Onursal Başkanımızı gururlandırdıysak ne mutlu bize" diye konuştu. 

Bundan güzel tanıtım olmaz!
Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, Euroleague'de mücadele edecek olmalarının İzmir için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyledi. Ustaoğlu, "Pınar KSK sayesinde İzmir'i Avrupa'da 150 milyon insan tanıyacak. Şampiyon olduktan sonra sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi 500 bin TL maddi katkı sağladı. Bu organizasyona katılan diğer 3 Türk takımının bütçeleri 20-30 milyon TL arasında. Sponsorumuz Pınar bütçe arttırıp 4 milyon TL katkı koyacak. Yönetim olarak 2 milyon TL de biz kaynak yaratıp, 6 milyon TL bütçe ile mücadele edeceğiz. Euroleague'de kalıcı olmamız için İzmir'deki tüm ticari kuruluşların, odaların, sivil toplum örgütlerinin, belediyelerin desteğine ihtiyacımız var. İzmir bunun değerini bilmeli, şehrin ekonomisi canlanacak. Bu tanıtım herkes için büyük fırsat" diye konuştu.

Genç ve enerjik bir takımız
Karşıyaka Voleybol Şube Başkanı Ali Talak, yeni sezonda Bayanlar Voleybol 2. Ligi'nde genç ve enerjik bir ekip ve KSK ruhuyla mücadele edeceklerini söyledi. Takımı Rus smaçör Olesia Sharavskaia ile güçlendirdiklerini belirten Talak, "Bir yabancı daha alacağız. Sezona oyuncularımızın maaşlarını ödeyerek moralli başladık. Genç işadamlarının yanı sıra 4 başarılı bayan yöneticinin de yer aldığı bir yönetimimiz var. Taraftarı etkin kullanmak istiyoruz ve kombine fiyatını 50 TL olarak belirleyip 2500 adet bastırdık" dedi.  (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı