301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ağustos 2014 - Cumartesi 12:09 Bu haber 1893 kez okundu
 
KİM HAKLI KİM HAKSIZ !
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin KİM HAKLI KİM HAKSIZ başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Karşıyaka'da geride bıraktığımız hafta iki olay ön plana çıktı. Mustafa Sevgi’nin takımdan gönderilişi ve Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı’nın “Stadın Yalı'ya yapılması cinayete teşebbüstür” açıklaması... İki olayın ardından sıcağı sıcağına konunun taraflarıyla görüştüğüm için hem görüşmelerin ayrıntılarını hem de kendi düşüncelerimi aktaracağım.

Tarih önceliği bakımından ilk konu Teknik Direktör Yusuf Şimşek tarafından önce kaptanlığı alınan daha sonra yönetim tarafından takımdan gönderilen Mustafa Sevgi. Yaşadığı doping skandalına rağmen kulübün sahip çıktığı, takımın kaptanı Mustafa Sevgi neden apar topar kamptan gönderilmişti ? Teknik Direktör Yusuf Şimşek ile konuyu görüştüğümde ilk başta açık vermek istemedi, temkinli konuştu. Sakatlığını ileri sürdü. Daha sonra Mustafa Sevgi’yi aradığımda da “hocanın takdiridir” diyerek o da renk vermemeye çalıştı ancak sesinden bir problem olduğu belliydi.

Telefon konuşmamızdan birkaç saat sonra dayanamayıp tekrar arayan Mustafa Sevgi eteğindeki taşları döktü. Kendisine iftira atıldığını, bazı kişilerin kendisine karşı dürüst olmadığını belirtti ve üç kişiye hakkını helal etmediğini ekledi. (Bu üç ismin kim olduğunu da verdi ama ben kulübün menfaatleri gereği yazmayı doğru bulmuyorum)

Olayı öbür cepheden dinlemek için konuyla ilgili kulübün içindeki farklı kişilerin görüşlerini aldım. Kamp ortamını yaşayanlar Mustafa Sevgi’nin daha önce gönderilmesi gerektiğini, takım içindeki arkadaşlık ortamını bozduğunu, kampa katılan Burak Karaduman’ın gidişinde etkili olduğunu, diğer futbolculara ne kadar ödeme yapıldığını öğrenmeye çalıştığını, Teknik Direktör Yusuf Şimşek hakkında ileri geri konuştuğu söylediler.

Mustafa’nın söylediği gibi kendisine iftira mı atıldı yoksa haklı gerekçelerle mi gönderildi onu bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki artık Karşıyaka Spor Kulübü'nde futbolcuya dayalı sistem ortadan kalkmıştır. Nihayet isimlerin gelip geçici olduğunu, kulübün asıl olduğunun camia farkına varmaya başlamıştır. Eskiden böyle bir durumda kaos ortamı oluşurdu. Taraftarlar yönetime baskı yapardı. İşin sevindirici kısmı şu ki KSK artık kendi büyüklüğünün farkına varmaya başladı. Yusuf Hoca ile geçtiğimiz günlerde yaptığım konuşmada “Bu formayı giymek istemeyeni antrenmanlara bile çıkarmıyorum” demişti. Yıllardır olması gereken de buydu. Mutsuz olanı, takıma ayak uyduramayanı göndereceksin. Biraz klişe olacak ama “Kimse Karşıyaka Spor Kulübü’nden büyük değildir”

Okan Kırmacı şahsi düşüncesini söyledi…

Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı’nın Karşıyaka Belediyesi 2015-2019 Stratejik Planı toplantısında yaptığı “Stadın Yalı'ya yapılması cinayete teşebbüstür” açıklaması sosyal medyada çok tartışıldı. Kırmacı ile olayın hemen ardından konuştum ve konuyla ilgili düşüncelerini aldım. “Eğer 20 yaşında olsaydım farklı düşünürdüm, ama şimdi yılların tecrübesi ile bu şekilde düşünüyorum. Düşüncelerimin de arkasındayım” demişti.

Okan Kırmacı; “Bu benim görüşüm, her türlü görüşe saygım var” diye üstüne basa basa vurguladı. Herkesin şahsi bir görüşü olabilir ve o görüşe de saygı duymak zorundayız. Ancak taraftarın büyük çoğunluğu Karşıyaka Stadı’nın Yalı’ya yapılmasını isterken, yeşil kırmızı sevdalıları yıllardır bunun hayalini kurarken Okan Kırmacı’nın şahsi düşüncelerini sanki tüm Karşıyakalılar bu şekilde düşünüyormuş gibi algılamak yanlış olur.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı