Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Şubat 2015 - Pazar 12:03 Bu haber 2874 kez okundu
 
MASTİKA ALİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Karşıyaka'nın 'Mastika Ali' lakaplı unutulmaz kalecisi Ali Özel, dün spor camiasından yoğun kalabalık tarafından ebedi yolculuğa uğurlandı
FUTBOL Haberi


Karşıyaka'nın 1970-1977 yılları arasında kalesini koruyan 'Mastika Ali' lakaplı Ali Özel (63) karaciğer rahatsızlığından kurtulamayarak hayata gözleri yumdu. Maçlarda yeşil-kırmızılı takımın attığı gollerden sonra 'Mastika oynayarak' seyircileri coşturan ve Türk Futboluna "Mastika Ali" lakabıyla geçen Ali Özel'in Tepecik'teki Emir Sultan Camii'nden ebediyete uğurlanışında futbol camiasından ve yakınlarından yüzlerce kişi hasır bulundu.

Mastika Mastika
Ali Özel, 17 yaşındayken o dönemin başkanı Ali Ulvi Kiremitçiler tarafından Parsa Gençlik'ten transfer edildi. Renkli kişiliğiyle tanınan ve futbolun yanısıra özel hayatıyla da sürekli gündemde kalan 'Mastika Ali'nin cenaze törenine ailesi, yakınlarının ve taraftarların yanı sıra Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, eski ve yeni yöneticilerden Erdem Öztemur, Ekber Göçer, Fethi Etik, eski ünlü futbolcular Hüseyin Hamamcı, Nihat Umut, Muharrem Gürbüz, K.Cihan, Meftun, Onur, Enver, Bilal, Hürriyet ve Hayri gibi isimler de katıldı. (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı