Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Haziran 2015 - Pazar 14:21 Bu haber 1141 kez okundu
 
MUHTEŞEM KUTLAMA
Türkiye Basketbol Ligi'nde 28 yıl aradan sonra şampiyon olan Pınar Karşıyaka için kutlama etkinliği düzenlendi.
GENEL HABER Haberi


Karşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Karşıyaka Spor Kulübü ve Taraftarlar Derneği'nin destekleriyle gerçekleşen geceye 30 bine yakın Karşıyakalı katıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Spor kenti Karşıyaka, basketbolun da başkenti olacak" dedi.

 
Karşıyakalı taraftarlar, akşam saatlerinden itibaren Karşıyaka İstasyon önünde toplandı. Binlerce taraftar, Pınar Karşıyakalı basketbolcuları taşıyan üstü açık otobüsü tezahürat ve alkışlarla karşıladı. Şampiyonluk kupasını taşıyan basketbolcuların Karşıyaka Çarşısı'na girmesiyle, coşku arttı. Esnaf ve binalarda bulunan Karşıyakalılar konfetilerle takımına destek oldu. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve kulüp yöneticileri de otobüsün önünden yürüyerek taraftarı selamladı. Karşıyaka İskelesi önünde gerçekleşen havai fişek ve meşale gösterisi ise beğeni topladı. Basketbolcuları taşıyan otobüs ve taraftarlar, daha sonra iskele önünden Bostanlı'ya doğru hareket etti. Bostanlı Rekreasyon Alanı'na ulaşıldığında, taraftar sayısı yaklaşık 30 bine ulaştı. Şampiyon sporcular tek tek platforma çıkarak taraftarı selamladı. Sonra ise dev şampiyonluk pastası kesildi. Sporcular ve alanı dolduran binlerce taraftar, hep bir ağızdan marşlar söyledi ve tezahürat etti.
 
Şampiyonlukta katkısı olan herkese teşekkür eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Bizim bir hayalimiz vardı. Kulübümüzün bayrağını en yüksekte dalgalandırmak istedik ve üst geçitlere değil, Boğaz Köprüsü'ne astık. Şimdi iki kıtada milyonlarca insan Karşıyaka bayrağını selamlıyor. Spor kenti Karşıyaka, basketbolun da başkenti olacak" dedi. Bir yılda önemli başarılar elde ettiklerini söyleyen Başkan Akpınar, "Adımızı önce Türkiye'ye sonra Avrupa'ya duyurduk. Biz Avrupalı olmadık, Avrupa'yı Karşıyakalı yaptık. Salı günü Euroleague hakkını alıp geleceğiz. Parayı değil, inancı ve başarma azmini yüreklerine kazıyan altın elleri kutluyorum" diye konuştu. Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten de takımı bu noktaya getiren herkese teşekkür ederek, omuz omuza vermeleri halinde kimsenin kendileriyle baş edemeyeceğini kaydetti. (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı