Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Şubat 2015 - Cuma 13:40 Bu haber 1869 kez okundu
 
NEDEN ISRARLA STAJYER HOCA ?
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin NEDEN ISRARLA STAJYER HOCA ? başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Karşıyaka Spor Kulübü haftaya hareketli başladı. Teknik Direktör Yusuf Şimşek Antalyaspor ile anlaşarak  takımı yarı yolda bıraktı. Yusuf Hoca’dan boşalan Teknik Direktörlük koltuğuna, futbolculuk döneminde uzun yıllar Galatasaray forması ile tanıdığımız Ayhan Akman getirildi.

Teknik Direktör kariyerine ilk defa  Karşıyaka ile başlayacak olan Ayhan hocaya hoş geldin, sefalar getirdin diyorum. Şimdi bu yazacaklarımın Ayhan Hoca ile kesinlikle bir ilgisi yok.   Ayhan Hoca’yı tanımam etmem. Daha önce Teknik Direktörlük yapmadığı için de nasıl bir hoca olduğu ile ilgili hiçbir fikrim yok. Kendisine haksızlık etmek de istemem. Umarım Karşıyaka Ayhan Hoca’ya uğurlu gelir ve ilk teknik direktörlük deneyiminde çok başarılı olur. Ancak bu noktada Karşıyaka yönetimine birkaç sorum olacak. 

1-) Teknik Direktör seçimlerinde neden ısrarla stajyer hocaları tercih ediyorsunuz ?

2-) Kulübün resmi sitesinden 2. Başkan Azat Yeşil’in yaptığı açıklamada “Yusuf Şimşek'in ayrılmasının ardından bize bir gün içinde 52 farklı teknik adam önerdiler. Ayhan Akman,  hiçbir şart öne sürmeden büyük bir istekle görevi kabul etti” ibaresi yer aldı. KSK’ye Teknik Direktör olmanın başlıca şartı hiçbir şart öne sürmemek mi ?

3-) Madem daha önce hiç antrenörlük deneyimi olmayan bir isim takımın başına getiriliyor. Karşıyaka’nın kendi evlatlarından yararlanılmak, onlara şans tanımak hiç düşünüldü mü?

Üçüncü soruyu biraz daha açayım. Hatta birkaç isim vereyim. Hadi Cihat Arslan sezon sonuna kadar takım çalıştırmak istemediğini açıkladı. Yardımcıları, camiayı çok iyi bilen,  Karşıyaka çocukları  Recep Umut, Ülken Durak gibi isimlere şans verilemez miydi ? Onların da belki ilk Teknik Direktörlük deneyimleri olurdu. Hem onlar camiayı bilen isimlerdi. En azından kendi evlatlarımıza bir hayrımız dokunurdu.  

Var sayalım ki benim haberim yok. Onlarla da görüşüldü ve onlardan da olumsuz yanıt alındı. Sizin elinizin altında bu kulübe son şampiyonluğunu yaşatan Hüseyin Hamamcı gibi bir isim var. Hüseyin Hoca ile geçtiğimiz aylarda yaptığım bir röportajda kendisine; “ Hüseyin Hamamcı’yı bir gün tekrardan takımın başında görecek miyiz ?” sorusunu sorduğumda şu yanıtı vermişti; ” Ben Teknik Direktörlüğü bırakmış değilim. Vücudumuz, fiziki yapımız müsaade ettiği sürece çalışmak istiyorum. Futbol benim hayatım. Böyle bir imkan doğarsa dışarlara çıkmak istemediğim için kendi kulübüme her zaman hizmet etmeye hazırım.  Biz kulübümüzün en sıkıntılı günlerinde yanındaydık yine yanındayız.  Şartlar neyi gerektiriyorsa o şartlara uyum sağlarız” demişti.

Eşofmanları üzerine çekmeye hazır olan  Hüseyin Hoca’ya bir teklif götürüldü mü? Bu soruların cevaplarını gerçekten merak ediyorum. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapılırsa onları da seve seve burada yazmaktan keyif duyacağım.

Son sözüm de Teknik Direktör Yusuf Şimşek’e. Hocam Karşıyakalılık twitterdan “Ben şöyle Karşıyakalıyım, böyle Karşıyakalıyım” mesajları atmakla olmuyormuş değil mi ?

Çiçeği burnunda  Teknik Direktör Ayhan Akman’a ilk tecrübesinde can-ı gönülden başarılar diliyorum…

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı