301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ekim 2014 - Cumartesi 09:16 Bu haber 2018 kez okundu
 
SANMAYIN Kİ KARŞIYAKA SADECE KUPAYI ALDI !
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin SANMAYIN Kİ KARŞIYAKA SADECE KUPAYI ALDI ! başlıklı yazısı
KÖŞE YAZILARI Haberi


Sanmayın ki  Karşıyaka sadece kupayı aldı. Bu ülkenin başkentinde göğüsünde taşıdığı armaya Mustafa Kemal Atatürk tarafından ay-yıldız verilen ilk kulübün, büyük önderin "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” diye görev verdiği gençlerinin "MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ" diye haykırışı vardı. Çünkü onlar için Cumhur'un makamı kutsaldı ve o makamın gerçek sahibi çok sevdikleri Ata’larınındı.

Sanmayın ki  Karşıyaka sadece kupayı aldı. Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın "ANAMIZI DA ALDIK GELDİK" bayrağı o salonda gururla dalgalandı. Karşıyaka'nın çocukları Yüce Atatürk'ün kendilerine "İzmir'in Karşıyakalıları; sizi derin muhabbetle selamlarım… Ben bütün İzmir'i ve bütün İzmirlileri severim. Güzel İzmir'in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim. Yalnız, bir rastlantı beni Karşıyaka'ya daha fazla bağlamıştır. Karşıyakalılar, annem sizin sinenizde sizin topraklarınızda yatıyor. Karşıyakalılar, İzmir'i gördüğüm gün, öncelikle Karşıyaka'yı ve orada da sizin Türk topraklarınızda yatan anamın mezarını gördüm." bu sözlerle emanet ettiği Zübeyde analarını unutmadı ve yanlarında götürdü.

Sanmayın ki  Karşıyaka sadece kupayı aldı. Atatürk'ün çocukları "BOYUN EĞMEYİZ, HİÇ KİMSEYE AY-YILDIZ VAR GÖĞSÜMÜZDE" diye haykırdı.

Sanmayın ki  Karşıyaka sadece kupayı aldı. Atatürk'ün çocukları Ankara'ya çıkabilecek her türlü olayın ihtimaline rağmen, ölümü bile göze alarak gitti.

Sanmayın ki Karşıyaka sadece kupayı aldı. O kupayı bugüne kadar hiç şampiyonluk yaşamamasına rağmen armasının peşinden bir gün bile ayrılmayan, çoğunluğu Özgür Soylu’nun akranı olan gençler sayesinde aldı. O gençler ki  maç dönüşünde yüzlerce kilometre yol giderek görevlerini yapmanın huzuruyla mışıl mışıl uyuyorlardı. Belki de uyandıklarında yaşadıklarının rüya mı yoksa gerçek mi olduğunu bir kez daha sorgulayacaklar, yaşadıklarına inanamayacaklardı.

Atatürk bu tabloyu yıllar önce görmüştü. Ne demişti 13 Ekim 1925 tarihinde ki kulüp ziyaretinde “Karşıyaka Spor Kulübü'nde karşı karşıya bulunduğum gençlik iftihara şayandır. Bu gençlik muvacehesinde istikbalin kuvvetli saadeti ne bariz görünmektedir."

Sanmayın ki Karşıyaka sadece kupayı aldı. O gençler Ankara’da  Atalarının güvenini boşa çıkarmamanın haklı gururunu yaşadı.   

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twiter:@denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı