301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mayıs 2015 - Perşembe 10:43 Bu haber 1081 kez okundu
 
ŞEBOY: BANADA KARŞI ÇIKMIŞLARDI
Belediye başkanlığı döneminde Buca Arena Stadı'nı yaparak Buca'yı stat çilesinden kurtaran Şeboy, "Bu zihniyet bana da karşı çıkmıştı. Karşıyaka için bu stat şaha kalkıştır" dedi
GENEL HABER Haberi


Buca Belediye başkanı olduğu dönemde Buca Arena Stadı'nı yaparak İzmir'de stat konusunda en gerçekci adımı atan AK Parti Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Karşıyaka Stadı'ndaki çalışmaları inceleyerek KSK Başkanı Fatih Diniz ve Karşıyakalı AK Parti Milletvekili adayı Kerem Ali Sürekli'den bilgi aldı. İzmir Büyükşehir ve Karşıyaka Belediyesi'nin Karşıyaka Stadı'na neden engel olmaya çalıştıklarını anlayamadığını ifade eden Şeboy, "İzmir'e faydası olacak projelerde birlik olmamız gerekiyor. Bu stat KSK'yi kurtaracaktır, yapımı bir an önce tamamlanmalıdır. Para, destek vermiyorlar bari engel olmasınlar" dedi.

Bana da karşı çıktılar
Buca Stadı'nın yapımı sırasında da kendisine de karşı çıkıldığını vurgulayan Şeboy, "Ben Buca Stadı'nı yalnız başıma yapmak zorunda kaldım. Büyükşehir'den hiçbir yardım alamadık. Hükümetimiz yasa çıkardı. Büyükşehir belediyeleri bütçesinin yüzde 11'ini, ilçe belediyeler de binde 7'sini spor kulüplerine nakdi ve ayni yardım olarak vermek zorunda ama vermiyorlar" dedi. Karşıyaka Başkanı Fatin Diniz, "Bizim en büyük beklentimiz stadın bize verilmesi. Böylece buradan elde edeceğimiz gelirle Karşıyaka'mızın sırtı yere gelmez" derken AK Parti Milletvekili adayı Kerem Ali Sürekli, "Spor bakanlığımızla kullanım şartları, devir şartları bir akde bağlanacak ve Karşıyaka Stadı'nın KSK'ye yıllık 5 milyon dolar gelir getirecek ticari bir yönü olacak" dedi. (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı