Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Ocak 2015 - Çarşamba 10:34 Bu haber 1442 kez okundu
 
STAT PROJESİ BALON
Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ise, stat projesini “balon” olarak niteledi
GENEL HABER Haberi


KARŞIYAKA Belediye Meclisi’nde CHP'li Hamdullah Akgül, Yalı'daki stada giden Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ı kınadığını ifade etti. Akpınar'dan statla ilgili davayı geri çekmesini isteyen Yıldırım'ın dayatma yaptığını öne süren Akgül, "Getirsin halk oylamasına sunsun. Dayatmayla stat yapılmaz. Kenarlardaki kamulaştırmadan söz etti. Biz çok iyi biliyoruz. Orada fidanlık var" dedi.


Meclis üyesi Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu ise Akgül'e tepki göstererek, "12 yıldır hep projemiz var dendi ama stat yapılmadı. Her şey yapılmış geliyor ipe un seriyorsunuz. Ben de sizi kınıyorum. Bakanımız, vekilimiz İzmir için önemli projeler yaptı" dedi.


BALON PROJE


Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ise, stat projesini “balon” olarak niteledi, “Hiçbir şekilde oraya stat olmayacağını kendileri de biliyor. Karşıyaka’ya, İzmir’e veda edenler burada şov yapmasın. 12 yıldır çivi çakılmadı, doğru. Çiviyi çakmayan merkezi hükümettir. Stat konusu belediyelerin birinci görevi değil. Devletin görevi, bakanlığın görevidir. Göstermelik bir proje var. O kütleyi oraya koyunca sığmıyor” diye konuştu.


Mevcut stadın korunarak spor merkezi yapılabileceğini belirten Akpınar, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Karşıyaka’ya yapılacak yat limanı konusunda görüşlerini almak için heyet gönderdiğine dikkat çekerek, “Demek ki olabiliyormuş. Aynı şeyi Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan bekliyorum. Stat konusunda düşüncemizi alırlarsa mutlu oluruz” dedi. ? İZMİR, (DHA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı