Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Mayıs 2015 - Cumartesi 09:40 Bu haber 1194 kez okundu
 
TEMSİLİ YIKIM BUGÜN
Yeşil-kırmızılı camianın yıllardır özlemini giderecek Karşıyaka Stadı'nın temsili yıkım işlemi bugün 11.00'de törenle yapılacak
GENEL HABER Haberi


Karşıyakalıların yıllardır süren stat özlemi nihayet sona eriyor. Yeni stat Yalı Mahallesi'ndeki mevcuttaki stat alanında olacak. Temsili yıkma töreni saat 11.00'de başlayacak. Daha önce yapılan açıklamada, stat inşaatının 700 günde tamamlanacağı belirtilmişti. Karşıyaka Stadı'nın 2018'de hazır olacak. Karşıyaka Kulübü'nün yeni stadı daha önce TOKİ'nin açıkladığı projeye uygun şekilde inşa edilecek. Karşıyaka Stadı'nda 15 bin kişilik stadyum ile birlikte, kamp eğitim merkezi ve il müdürlüğü hizmet binası da yapılacak. 158 kişilik loca tribünü, 881 kişilik VIP tribünü, 482 kişilik protokol tribünü, 813 kişilik basın tribünü ve 18 kişilik engelli tribününün bulunacağı stat toplamda 15 bin seyirci kapasiteli olacak. Stadın, kuzey, güney ve doğu yönünde seyirci girişleri yer alırken, batı yönü sporcu, basın, VIP, protokol ve loca girişleri için ayrıldı. Sporcular için dört adet soyunma odasının planlandığı statta, hakem odaları, teknik direktör odaları ve revir alanları da yer alacak. Karşıyaka ve Göztepe kulüplerinin 15'er bin kişilik yeni statları için 2014 Ocak ayında ihale düzenlenmişti. Ancak TOKİ ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle çalışmalar başlayamamıştı.

365 gün yaşam alanı olacak
Müteahhit firma Ali Acar İnşaat bugün yıkım çalışmalarına başlayacak. Toplam 27 bin 750 bin metrekarelik arsa alanına stat 12 bin 408 metrekare üzerine inşa edilecek. Stat dışında mevcut kulüp binası yerine 6 bin 943 metrekarelik alanda sosyal birimler yer alacak. Bu alanda yapılacak olan kulüp idari binası, müze ve yeşil-kırmızılı kulübe gelir sağlayacak alanlar yer alacak. Yeşil-kırmızılı kulüp için yapılacak stadın sadece 15 günde bir maç yapılacak bir alan olmayacak.

Yıldırım: Bir senede ne değişti
Karşıyaka Stadı'nın 15 bin kapasiteyle yenileme ihalesini alan inşaat firmasının bugün çalışmalara başlayacağını söyleyen Yıldırım, cep telefonu ile TOKİ Başkanı Ergün Turan'ı arayarak bilgi aldı. Stat projesinin içerisinden geçen yol ile ilgili Karşıyaka Belediyesi ile ilgili küçük bir sorun olduğunu öğrenen Yıldırım, "Fiili durum yok. Ben sorun çözüldü zannetmiştim. Önemli değil çözülür. Hayırlı olsun ama kaybedilen zamana da üzülüyor insan. İhalesi yapılalı 1 yıl oldu. Ne değişti? Değişen bir şey yok. Bir yıl önce başlansaydı şimdi önemli bir aşama kaydedilirdi. 'Geç olsun, Güç olmasın' diyelim. En azından başlamış olması geç de olsa bir sözümüzün daha gerçekleşmesi anlamına geliyor. Aynı şey Göztepe Gürsel Aksel Stadı için de geçerli. Onun da ihalesi yapıldı. Onun da yine Büyükşehir Belediyesi ile küçük bir sorunu var. O da aşılınca o da başlar" diye konuştu.

10 bin lira gelir
Stadyum ve çevresinde yaşam alanları yılın her günü hizmet verecek. Stat faaliyete geçtikten sonra kulübe yılda 10 bin lira gelir getirmesi bekleniyor. Karşıyakalı taraftarlar geçtiğimiz hafta yaptıkları etkinlikle tarihi statlarına veda etmişlerdi. Karşıyaka Birliği ile Karşıyaka taraftarlarının birlikte organize ettikleri 'Nostalji Pikniği'nde çok sayıda taraftar stadın ortasında mangallar yakarak piknik yaparak vedalaşmıştı. (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı