301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 14:32 Bu haber 810 kez okundu
 
TOKİ YENİ İHALE YAPMAK İSTEMİYOR
Yapımı ilk gündeme gelen stat olmasına rağmen diğer statlar yükselirken yıllardır yılan hikayesine dönen Karşıyaka Stadı ise açılan davaları ve yeni ihale tarihini bekliyor.
GENEL HABER Haberi


Daha önce Ocak 2014 ve Haziran 2017’de yapılan iki ihalesi de açılan davalarla iptal edilen statla ilgili de bilgiler veren İZVAK Başkanı Ali Erten, “Karşıyaka Stadı, ilk başlayan inşaat olmasına rağmen davalar, itirazlar, iki kere ihale iptali derken bunlara bağlı kaybedilen süreler nedeniyle bütün iyi niyetli çabalara rağmen maalesef en sona kalmış durumda. Şu ana kadar çoktan bitmesi gereken bir iş yıllardır anlamsız engellemeler nedeni ile bekliyor. Karşıyaka Spor Kulübü’nün bu anlamda büyük mağduriyeti var. Ancak son 6 ay içerisinde çok ciddi mesafeler alındı. Öncelikle İmar Barışı’ndan faydalanılarak önceden tamamlanan temel ve subasman kısımları tescil edildi. Bunun için gereken bedelleri Spor Bakanlığı karşıladı” şeklinde konuştu.

“İZVAK olarak kulübün ve bakanlığın yanında davalara müdahil olunup gereken savunmalar yapıldı” diyen Erten, “Buna bağlı olarak mahkeme, davacıların yürütmeyi durdurma kararı verilmesi talebini reddetti. İnşaat ruhsatı için engel teşkil eden otopark alanı ihtiyacı bitişiğinde yer alan Orman İşletmesi kapsamındaki otopark alanlarının maç günlerinde stada tahsis edilmesi ile aşıldı. Otoparklı mimari proje yeniden çizildi. İhale için TOKİ, Spor Bakanlığı tarafından yetkilendirildi. Kulüple koordinasyon halinde yürütülen bu çalışmalarda Spor Bakanlığı ve siyasi temsilcilerimizin büyük destekleri oldu. Son olarak da Karşıyaka Belediyesi, bugüne kadar olan bütün çekincelerini kaldıran Belediye Encümen kararını alarak geçtiğimiz günlerde Spor Bakanlığı’na gönderdi. Şu anda dosya inşaat ruhsatı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda. Ruhsat işleminden sonra işin üçüncü kere ihalesinin yapılması gerekecek. Ancak daha önceki iki ihalenin gecikmeler nedeni ile iptal edilmiş olmasından dolayı bütün prosedürler eksiksiz olarak tamamlanmadan, TOKİ haklı olarak yeni ihaleyi yapmak istemiyor. Süreç devam ediyor” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TOKİ, YENİ, İHALE, YAPMAK, İSTEMİYOR,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı