Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Nisan 2015 - Perşembe 10:27 Bu haber 2301 kez okundu
 
UFUK HOCA KALACAK MI GİDECEK Mİ ?
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin UFUK HOCA KALACAK MI GİDECEK Mİ ? başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Pınar Karşıyaka Baş Antrenörü Ufuk Sarıca ile üç seneden beri röportaj yapmak için sözleşiyorduk. Her seferinde de son dakika bir aksilik çıkıyordu ve çok istememize rağmen röportajı bir türlü gerçekleştiremiyorduk. Geçtiğimiz günlerde yine Karşıyaka’da idim. Bu sefer kafaya takmıştım röportajı yapmadan dönmeyecektim. Ufuk Hoca ile Salı günü buluşmak üzere sözleştik. O gün de tüm Türkiye’de elektrikler kesildi iyi mi ?  Şansızlığın böylesi. Ufuk Hoca’nın İstanbul’dan dönmesi bir gün rötar yaptı. Çarşamba günü de ben geri dönüyordum. Yine denk gelemeyeceğiz diye çok üzülmüştüm ki uçak biletimi değiştirdim ve nihayet keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

“Uçak biletini bile iptal ettiğine göre soracağın soruları bende çok merak ediyorum”  diyerek röportaja başladı Ufuk Hoca. Üç sene bekledikten sonra dersime iyi çalışmıştım. Ufuk Hoca’ya yaklaşık 25 soru yönelttim. Sağ olsun hepsine çok samimi cevaplar verdi.

Benim de tüm Karşıyakalılar gibi en çok merak ettiğim soru Ufuk hocanın Pınar Karşıyaka’nın başında kalıp kalmayacağı idi. Her fırsatta Karşıyaka’yı, taraftarı, semti çok sevdiğini belirten Ufuk Hoca bu soruya da çok net yanıt verdi:  “Hedefleri yükselttiğimiz, o imkanları sağladığımız takdirde ben kalırım niye kalmayım. Ama sağlayamazsak da niye kalayım ?”

Daha önceki yazılarımda da belirttim. Pınar Karşıyaka artık Avrupa’da rüştünü ispat etti. Çıtayı yükseltti. Bundan sonra Ufuk Hoca ve ekibinin gösterdiği profesyonelliği basketbol şube yönetimi ve sponsor Pınar’ın da göstermesi gerekiyor. Ufuk sarıcanın koyduğu hedeflere ulaşmak için o imkanlar ne ise sağlamak gerekiyor.

Yine daha önce ki bir yazımda “Ufuk Sarıca’nın ismi Mor parka verilsin” diye yazmıştım. Altar Toker’in bu güzel fikrini Ufuk Hoca’ya sorduğumda “ Biliyorsunuz bizim ülkemizde genelde insanlar göçüp gittikten sonra bu tip yerlere ismi veriliyor. Ben yaşarken taraftarın böyle bir şeyi gündeme getirmesinden gurur duydum. Kısa dönemde bu kadar sevilmem, parkın ismine layık görülmek benim için gurur verici bir hadise” diye cevapladı.

Buradan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve meclis üyelerine tekrar hatırlatmak istedim. Ufuk Sarıca ismi Mor Park’a çok yakışacak.

Ufuk Hoca ile yaptığımız keyifli röportajın bir kısmı gazetemiz Yenigün’de yayınlanacak. Tamamını okumak ya da görüntülü olarak izlemek için sorumlusu olduğum yesilkirmizi.net sitesinden röportaja ulaşabilirsiniz.

Samimiyeti ve içten cevapları için Ufuk Hoca’ya çok teşekkür ederim. Ben yazarken çok keyif aldım, umarım siz de okurken aynı keyfi alırsınız.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı