Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Nisan 2015 - Pazartesi 12:05 Bu haber 2419 kez okundu
 
UFUK SARICA: GURUR DUYDUM
Baş Antrenör Ufuk Sarıca, taraftarların Mor Park'a ismini vermek istemelerini gurur verici olarak değerlendirdi.
BASKETBOL Haberi


Karşıyakalı taraftarlar, buluşma noktaları olan ve kendileri için önemli olan Bostanlı'da Suat Taşer Tiyatrosu önünde bulunan kendi deyimleri ile Mor Park'a Baş Antrenör Ufuk Sarıca'nın isminin verilmesini istemişti.

Geçtiğimiz günlerde Yeşil Kırmızı Ekibi olarak yaptığımız röportajda "Taraftarlarımızdan böyle bir istek gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz ?" sorusunu sorduğumuz Ufuk Sarıca; "Şuanda bunu tebessüm ederek söylüyorum tabii ki beni çok mutlu etti. Biliyorsunuz bizim ülkemizde genelde insanlar göçüp gittikten sonra bu tip yerlere ismi veriliyor. Ben yaşarken taraftarın böyle bir şeyi gündeme getirmesinden gurur duydum. Kısa dönemde bu kadar sevilmem, parkın ismine layık görülmek benim için gurur verici bir hadise. Ben de bu taraftarı çok seviyorum. Aramızda çok iyi bir sinerji var. Benim için çok mutluluk verici bir olay" yanıtını verdi.

Karşıyakalı taraftarlar Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve meclis üyelerinden konuyla ilgili harekete geçmesini bekliyor.

yesilkirmizi.net/özel

MOR PARKIN ADI UFUK SARICA OLSUN (16.03.2015)

Karşıyakalı taraftarların buluşma noktası olan Bostanlı Mor Park için tribün temsilcilerinden Altar Toker'den ilginç bir öneri geldi.

Karşıyakalı taraftarlar, KSK’ye basketbolda son yıllarda büyük bir ivme kazandıran, Eurochallenge da final oynatan, Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Kupalarını müzelerine getiren Pınar Karşıyaka Baş Antrenörü Ufuk Sarıca’ya jest yapmaya hazırlanıyor. Yeşil Kırmızı sevdalılarının buluşma noktası haline gelen ve kendileri için çok büyük bir anlam taşıyan Bostanlı Suat Taşer açık hava tiyatrosunun yanındaki parka “Ufuk Sarıca” isminin verilmesini istiyor.

Karşıyaka taraftar temsilcilerinden Altar Toker yaptığı açıklamada; "Bostanlı Mor Park Karşıyakalılar için önemli bir yer. Orada oturmak herkese keyif veriyor. Bu parkın yeri bizde ayrı. Maçlardan önce, maçlardan sonra, özellikle yaz akşamlarında parkın her köşesinden Kaf Sin Kaf sesleri yükseliyor. Etraftaki esnaflarımız ve mahalle sakinleri de bu keyfe ortak oluyorlar. Bizim için önemli ve özel olan bu yerin hepimizin sevgisini kazanan, Karşıyakalılık kültürünü gençlerimize kazandıran ve en büyük değerimiz Karşıyaka'ya şampiyonluk kupaları kazandıran hocamızın adının bu parka çok yakışacağını düşünüyoruz. Biz Mor Park'ın adının Ufuk Sarıca Parkı yapılmasını istiyoruz" dedi.

Bu açıklamanın sosyal medyada yer almasından sonra Karşıyakalı taraftarlar da Mor Park’a Ufuk Sarıca isminin verilmesinin çok iyi olduğu yönünde birleşti. Taraftarlar sosyal medyada yazdıkları yorumlarda; “Cevat Durak döneminde meclis üyelerinin de aldıkları karar ile insanları yaşarken anmak lazım diyerek Erol Atar’ın isminin bile parka adı verilmesi gündeme gelmişti. Bu isme Karşıyakalılar karşı çıkmış neyse ki son anda bu karardan vazgeçilmişti. Madem ki insanları yaşarken anmak gerekiyor o zaman bizler de Pınar Karşıyaka ile ismi özdeşleşmiş Baş Antrenörümüz Ufuk Sarıca’nın isminin, Karşıyaka taraftarı ile özdeşleşmiş Mor Park’a verilmesini istiyoruz” şeklinde yorumlar yaptılar.

Ayrıca Karşıyakalı taraftarlar konuyla ilgili Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan bir açıklama yapmasını beklediklerini belirttiler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı