Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Ağustos 2015 - Cuma 15:29 Bu haber 2335 kez okundu
 
ALSANCAK'A PORTATİF TRİBÜNE HAYIR
Karşıyaka Başkanı Ali Erten, portatif tribünün yeni projenin aksamasına neden olacağını belirtti.
GENEL HABER Haberi


FRANSA'da yaşayan işadamı FaikAfyonlu'nun, yıkımına başlanan Alsancak Stadı'na 45 günde portatif tribün kurup, tesisi ligin ikinci yarısına yetiştirme önerisine İzmir kulüpleri mesafeli yaklaştı.

Afyonlu'nun önerisinin iyi niyetli olduğunu dile getiren kulüp yöneticileri, bugün gelinen noktada geçici değil, kalıcı çözümlere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Karşıyaka Başkanı Ali Erten, portatif tribünün yeni projenin aksamasına neden olacağını belirterek, "Stat için uzun süre beklendi. Artık inşaat başladı. Biz yapım sürecini nasıl hızlandırabiliriz onu düşünmeliyiz. Portatif tribün kurulumu bu aşamada çare değil" dedi.

 AFYONLU'nun çabasına teşekkür eden Altay Başkanı Cihangir Marmara da kalıcı çözüm üzerinde durdu. Marmara, "Geçen sezondan bu yana çile çekiyoruz. Ancak Alsancak için süreç başladı. Tek umudumuz işlerin yavaşlamaması ve bir an önce stadımıza kavuşmak" yorumunu yaptı.

Altınordu Futbol Direktörü Murat Dizdar, "Stadın 2 yıldan daha erken sürede biteceğine inanıyoruz. Portatif tribün günü kurtarır ama mevcut inşaatın da aksamasına neden olur" cümlelerini kullandı.

Göztepe Başkanvekili Talat Papatya da Afyonlu'ya yaklaşımı için teşekkür ettiklerini ancak sorunun kökten çözülmesi gerektiğini ifade etti.
 
ALSANCAK KARTON GİBİ YIKILIYOR (03.08.2015)
 
DEPREME dayanıksız olduğu gerekçesiyle maçlara kapatıldıktan tam 11 ay sonra yıkımına başlanan Alsancak Stadı'nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Resmi kaynaklara göre 1929 yılında inşa edilen, son yenileme çalışması 1971 yılında yapılan emektar tesis, iş makinalarının darbeleriyle adeta karton gibi devriliyor.

İlk kazmayı 21 Temmuz'da vuran Nerman Hafriyat, açık tribünün bir bölümü ile ön cephedeki idari binanın büyük bölümünü yıkarken, firma sahibi Gökhan Nermanoğlu, "Yer yer kırıcı kullanmaya bile gerek kalmıyor. Kova dediğimiz iş makinası yıkım için yeterli oluyor" dedi.

İhalede yıkım için 3 ay süre belirlenmesine rağmen, çürük malzeme yüzünden çalışmaların 1 ayda biteceğini kaydeden Nermanoğlu, "Beton evsafını kaybetmiş, demirler paslanmış. Bunu gözle görmek mümkün. Daha önce yıktığımız statlarla kıyaslarsak Alsancak çok çürük" şeklinde konuştu. Bu arada kulüplerin 2013te 700 bin TL'ye yenilediği zemine yıkım sırasında branda serilmediği gözlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, "Bu sıcakta branda çimleri yakar. Zeminin tüm bakımı mühendisleri tarafından yapılıyor. Ayrık otları temizleniyor, sulama sürüyor" bilgisini verdi. (YENİ ASIR)

VALİDEN STATLARA AÇIKLAMA GELDİ (30.07.2015)

Karşıyaka, Atatürk ve Alsansak Statlarından sonra son olarak Gürsel Aksel Tesisleri'nde incelemelerde bulunan Vali Toprak, yıkımına başlanan Alsancak Stadı'nın yerine alışveriş merkezi yapılmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Gençlik ve Spor Bakanlığı, tribün ve binalar yıkıldıktan sonra 'Buraya hangi konseptte bir tribün ve stadyum yapalım' düşüncesi üzerinde çalışıyor. Yıkımla birlikte yapıma yönelik proje çalışmasının da eş zamanlı Ankara'da başladığını ve ifade etmek istiyorum. Ancak bugün başlasa 1,5-2 yılda biter. Onun için bir an önce başlamasının takipçisiyiz" dedi.

Vali Toprak, Karşıyaka Stadı'nda yıkım işleminin başladığını hatırlatarak, "1 hafta içinde yıkım tamamlanacak. Stadın parselasyon çalışmaları sona erdikten sonra Karşıyaka Belediyesi'nden stadın devri istenecek. Devir yapılmadığı takdirde kamulaştırma yoluna gidilecek. Şu an yıkımla birlikte zemin iyileştirme çalışması yapılıyor. Onlar da ruhsat dışı bir alan teşkil ettiğinden zemin iyileştirme çalışmalarının yüklenici firma tarafından yapıldığını ifade etmek istiyorum. Oranın ihalesi 2014 yılının nisan ayı itibariyle yapılmıştı. Dolayısıyla yüklenici firma hazır, onlara yer teslim edildi. Ruhsatlar teslim edildikten sonra işin fiziki olarak çalışmasına da başlanmış olacak" şeklinde konuştu.

 

Atatürk Stadı'nda çatı onarımı, zemin yenilenmesi, 2 skorboard yapımı ve e-bilet sistemiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydeden Toprak, "Takımların giriş ve çıkışlarını daha emniyetli hale getiren koruyucu alan çalışmaları da hızlı bir şekilde yürüyor. Çatı yapımının bir ay içerisinde bitirilmesini planlıyoruz. Rulo çimler gecikme olmazsa bu hafta sonu serilmeye başlanacak. Bu çimlerin serildikten sonra da bakımıyla birlikte bir ay içinde kök salması ve zeminin sağlamlaşması bekleniyor" ifedesini kullandı (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı