Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Mart 2015 - Cumartesi 11:31 Bu haber 1453 kez okundu
 
VİZYON VE KENDİNİ PAZARLAMA
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin VİZYON VE KENDİNİ PAZARLAMA başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Geçtiğimiz Çarşamba günü Eurocup’ta çeyrek final ilk maçında İspanyol ekibi Gran Canaria'ya 10 sayı farkla yenilen Pınar Karşıyaka,  yarı final şansını ikinci maça bıraktı. Bizler ne yazık ki özel uçakla Kanarya adalarına gidenler kadar şanslı değildik. Gidenlerin fotoğraf ve videolarını sosyal medyadan ağzımızın suyu aka aka takip ettik. Maçı TRT ekranlarına yapışarak izleyenler arasındaydık. Özellikle spikerin  top Pınar Karşıyaka’da iken her defasında “Biz” kelimesini kullanması sadece Karşıyakalıların değil içerisinde milli duyguları olan herkesin göğüsünü kabartmıştır. 

Maç için gidememiştim ancak daha önceki  senelerde meşhur Kanarya adalarından Gran Canaria’ya gitmiş biri olarak orası ile ilgili birkaç izlenimimi paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz ki adalar İspanya’ya bağlı ve ekvatora yakın olduğu için yılın büyük bir bölümü orada yaz mevsimi yaşanıyor. Tamam kabul ediyorum güzel yerler, sezonun uzun sürdüğü yerler  ama uzun yıllar Antalya’da turizmin içinde çalışmış biri olarak söyleyebilirim ki Türkiye’de Kanarya Adaları’na on kat fark atacak güzellikte sahillerimiz, koylarımız, doğa güzelliklerimiz var. Ancak ne yazık ki biz bunları onlar gibi pazarlayamıyoruz. Çünkü ne yazık ki bizim onlar kadar “vizyonumuz” yok.

Öncelikle adamlarda “Her şey dahil sistemi” diye bir sistem yok. Turistler yediğine içtiğine para ödemek, otelden dışarı çıkmak, esnaftan alışveriş yapmak zorunda. Belki bu yazdığıma inanmakta güçlük çekebilirsiniz ama kaldığım otelde,  parasını verdiğiniz odada televizyon izlemenin ücreti bile 2 euro idi. Televizyon izlemek için bile para atmak zorundasın. Adamlar ondan bile para alıyorlar.  Türkiye tesis ve doğa güzelliği bakımından oralardan her yönüyle daha avantajlı. Ama biz “küçük düşündüğümüz” için bu avantajımızı iyi kullanamıyoruz.

Gelelim yazıyı spora ve Pınar Karşıyaka’ya bağlamaya. Cran Canaria kendini vizyonu sayesinde turizmde çok iyi pazarlıyor dedik ama ne yazık ki basketbol taraftarının vizyonu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Eurocup çeyrek final maçı için salona gelen taraftarları amiyane tabiri ile söylemek gerekirse “cırt” idi.   

Kusura bakmasınlar ama onların turizm vizyonu varsa bizim de anıyla, şanıyla taraftar vizyonumuz var. Şimdi sıra bu vizyonu avantaja dönüştürmekte. Umuyorum ki Pınar Karşıyaka,  KSK Arena’da muhteşem taraftarının da desteğini arkasına alarak Canaria’nın tüylerini yolacak ve 10 sayı değil daha farklı bir skorla yarı finale yükselecek. Çünkü Ufuk hoca ve ekibinde o vizyon da var o  tecrübe de.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter:@denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı