301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Kasım 2014 - Cuma 16:34 Bu haber 1527 kez okundu
 
VOLEYBOL ŞUBEDE NELER OLUYOR ?
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin VOLEYBOL ŞUBEDE NELER OLUYOR ? başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Hani derler ya “maşallah dediğimiz üç gün yaşamıyor”  diye bizim KSK Voleybol Şubesi’nde de yaşadığımız o hesap. Geçtiğimiz haftalarda Voleybol Şube Başkanı Vural Budak ve Baş Antrenör Alper Erdoğuş ile röportaj yapmış iki tarafın da birbirinden ne kadar memnun olduğunu bu sayfadan yayınlamıştım.

Başkan Vural Budak’a  Baş Antrenörümüz Alper Hoca hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye sorduğumda “Çok yetenekli, kendini kanıtlamış bir hoca. Çalışmalarını, başarma isteğini görüyoruz. O nedenle kendisiyle uzun seneler çalışmak istiyoruz” demişti. Alper Hoca’da Karşıyaka’da çok mutlu olduğunu, uzun süreler çalışmak istediğini hatta ailesini de buraya taşımak istediğini belirtmişti.

Ortada bir başarısızlık da yoktu. Kızlar dört hafta üst üste galip geldikten sonra sadece Salihli Bld.’ye yenilmişti. Böyle büyük büyük sözler edildikten  sonra bir yenilgide Antrenör değiştirilmezdi. Bu işin içerisinde bir bit yeniği vardı. Ama neydi?

Meselenin aslını öğrenmek için iki taraf ile de görüştüm. Bana söylenen kadarını aktarmak istiyorum. Dışarıya yansıtılmak istenmeyen  başka  gelişmeler olduysa da onlara saygı duyuyorum.

Alper Hoca yönetime teknik anlamda bazı öneriler getirmiş. Bu önerilerden biri de takımı Salihli maçına bir gün evvel götürmekmiş. Voleybol yönetimi  bu öneriyi kabul etmeyince Alper hoca yönetimi eleştirmiş. Bu eleştiriler de kişisel algılanınca sorun büyümüş.  Alper Hoca ile yaptığım görüşmede; “Ben o eleştirileri takım iyi olsun diye yapmıştım ancak kişisel algıladılar. Teknik anlamda bazı eleştirileri yapmak zorundaydım. Maalesef voleybol şubede taraftar mantığı ile şube yönetiliyor. Voleybol şube yöneticileri  iki-üç yıldır voleybolun içerisindelerse ben  19 yıldır bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Yönetim ile iletişim sorunları yaşadık. Bazı konularda benim fikrimi dahi almadan hareket ediyorlardı. Bu şekilde devam ederse takımın başarısız olacağını savundum. Çok sevdiğim,  çok güzel dostluklar edindiğim Karşıyakalı dostlarımdan üzülerek ayrılıyorum. Burada yapılacak daha çok şey vardı. Bunun sonunu getiremediğim için üzgünüm. İnşallah Karşıyaka hak ettiği yerlere gelecektir” diyordu. 

Başkan Vural Budak ise Alper Hoca’nın son zamanlarda tavırlarında değişiklikler olduğunu, sıradan bir Salihli maçına neden önceden  gitmek istediğine anlam veremediklerini. Son günlere kadar Alper Hoca’ya  karşı sevgi ve sempatisinin olduğunu ama artık bu duyguların kalmadığını. Alper Hoca ile ilgili geçmişte bazı değerlendirmeleri yanlış yaptığını söyledi.

Kulağıma gelen bir diğer duyum ise şubede maddi anlamda sıkıntı yaşandığıydı. Biliyorsunuz bazen maddi sıkıntılar başka yerden patlak verebiliyor. Acaba bu durum da öyle miydi ? Konuyu Alper hocaya sorduğumda; “Benim de öngörülerimden biri buydu. Sezon başında bütçeyi çok farklı çıkarmıştık, çok farklı boyutlara geldi. Bu paraları ödeyebilecek miyiz diye sorduğumda ise öderiz yanıtını almıştım ama maddi sıkıntılar olduğu doğru” yanıtını vermişti.

Başkan Vural Budak ise; “Şube olarak maddi sıkıntımız yok. Alper Hocanın ve yerli oyuncuların içeride sadece Ekim ayı maaşı var, yabancıların hiç alacağı yok,  ödemelerde sadece 8-10 günlük gecikme var. Bu da gayet normal” demişti.

Acaba yanlış anlaşılmalar giderilir de bu karardan geri dönüş olur mu? diye sorduğumda ise Alper Hoca; “Aynı yönetimle devam edemeyiz. Birbirimizin yüzüne bakmamız bu dakikadan sonra söz konusu değil” derken. Başkan Vural Budak; “Alper hoca defteri ben yönetimde olduğum sürece kapanmıştır” yanıtını veriyordu.

Umuyorum ki  yaşanan gelişmeler bu sezon büyük  bütçe ile yola çıkan voleybol takımını olumsuz etkilemez ve şampiyonluk bu nedenden dolayı kaçmaz.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter:@denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı