Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 09:26 Bu haber 1526 kez okundu
 
YİNE BİZE ESMER GÜNLER
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in YİNE BİZE ESMER GÜNLER başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
VOLEYBOL Haberi


İstanbul TVF 50.Yıl Spor Salonu'nda oynanan Voleybol Bayanlar 2.Lig Final Grubu Play-Off maçları sona erdi. Namağlup şampiyon olan Salihli Bld. ile ikinci olan Halkbank 1.Lige yükselirken ; Eskişehir ve Alanya'nın ardından bir kez daha elimiz boş döndük Kutsal Topraklara.


Öncelikle kısaca organizasyondan bahsetmek istiyorum. Hem Yarı Finallerin oynandığı Bursa'da hemde İstanbul'da farklı organizasyonlar olduğundan maçlar başka şehirlerde oynatılabilirdi. Bu oynanacak şehirlerde voleybola ilginin artması anlamında da olumlu olurdu. Artık hemen hemen her organizasyonun klasiği olan "elektrik kesintisi" Bursa'dan sonra İstanbul'da da yaşandı. Dört takımın taraftarı da turnuva boyunca takımlarını yalnız bırakmazken ; biz ve Salihli taraftarı organizasyona renk ve coşku katan tribünler olduk. Tribünlerden bahsetmişken ilk gün bizleri yalnız bırakmayan Karagümrüklü kardeşlerimize teşekkür ederim. Bence üç gün boyunca en zayıf halka hakemlerdi. İlk gün bizi ve Halkbank karşısında Bolu Bld.'yi ince ince doğradılar. Genel olarak baktığımızda bariz faulleri , pas hatalarını çalmadılar, net bir şekilde içeride olan ya da dışarı çıkmış toplara ters düdükler çaldılar. Aklıma iki şey geliyor. Ya form durumlarına bakılmaksızın bazı isimler bu maçlara gönderildi ya da gelen hakemler ikinci lig maçlarını hafife alıyorlar. Her takım adına yönetiminden malzemecisine sezon boyunca verilen emeklerin karşılığının alınacağı turnuvaya hiç yakışmadı bu kadar hakem hatası.

Gelelim kendimize... Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sohbet etme şansı bulduğum oyuncu , antrenör , basın mensubu , voleybol otoritesi herkes tek bir şey söyledi : "Bu oyuncu kadrosu , böylesine taraftar desteği ile bu takımın çıkamaması skandal." Peki başta camiamız olmak üzere tüm voleybol camiasının sezon başından beri büyük beklentisi olan bu kadro neden başarılı olamadı? Birincisi biz takım olamadık. Sürekli vurguladığımız bir şey vardı : " Son iki senenin hırsını , yardımlaşmasını göremiyoruz." Hem bunun hemde "her topa iki-üç kişinin atladığı , hırstan soyunma odasında dolapların yumruklandığı" günleri özlememizin tek sebebidir takım olamamak. İkincisi maddi sıkıntılardı. İki sezon önce çok daha fazla maddi sorunlar vardı fakat bu sıkıntılar takımı daha da kenetlemişti. Bu yıl kariyer anlamında tecrübeli isim sayısı daha fazlaydı ve bu yüzden haklı olarak profesyonel düşünen oyuncu sayısı da iki yıl öncesine göre daha fazlaydı haliyle. Maddi sıkıntıdan çok bunun basına yansıması daha üzücü oldu bence. Çünkü ödemelerin gecikmediği takım sayısı Türkiye'de bir elin parmağı kadar dahi yoktur. Bizim artık şubenin başına kim gelirse gelsin hem altyapıda hem üstte makine düzeninde işleyecek bir sistem kurup altyapıdan yukarıya daha çok oyuncu çıkarmamız lazım. Başarısızlığımızın üçüncü sebebi ise yabancı oyuncularımızdan beklediğimiz katkıyı alamamaktı. Marina Tumas ve Alesya Safronova isimlerinin hakkını sezon boyunca yansıtamadılar sahaya. Namağlup şampiyon olan Salihli'nin iki yabancısı belki de bir Marina Tumas kadar ücret almamıştır. Hatta Copenhagen'in bir menajeri dahi yokmuş transfer edildiğinde. Copenhagen ve Desire takımlarını şampiyon yaparken biz bu yıl da başaramadık. Halbuki her ikisi de kariyer anlamında Alesya ve Marina'nın yakınından geçemez. Dördüncüsü ise Nejat Hoca ile takım kimyasının uyuşmaması oldu. Hocamızın kariyerine laf söylemek asla haddimize düşmez. Fakat sert mizacı genç oyuncularımızı çabuk demoralize etti , oyundan düşürdü. Hatta bazı maçlarda molalardan gözyaşları içerisinde dönen oyuncularımız oldu. Haliyle bunlarda negatif yansıdı sahaya.

Sezon boyunca Karşıyakalı her sosyal medya organı gibi biz de mümkün olduğunca takımımızı destekledik , yanında durduk. Bazı olumsuzlukları yazdık , çoğunu kendimize sakladık. Çünkü bizler tarafız , önceliğimiz her zaman kulübümüzün başarısıdır. Acısıyla , tatlısıyla bir sezonu daha noktaladık. Gönül isterdi ki şampiyonluk yazısı yazalım. Gerçi biz Karşıyakalıyız , hiçbir zaman teneke parçalarına olmadı sevdamız. Kaçan şampiyonluktan çok emeklerin karşılığının alınamaması oluyor üzüntümüz. Yine de son ana kadar heyecan yaşamamızda , hedefi kovalamamızda katkıları ve emekleri bulunan Kulüp Başkanımız Fatih Diniz'e , Şube Başkanı Vural Budak ve ekibine , sezon başında takımın başında bulunan Alper Erdoğuş ve ekibine , görevi devralan Nejat Sancak ve ekibine , menajerlerimiz Halis Özlütürk ve Fatih Sert'e teşekkür ederim. En az bizler kadar ve bizim için şampiyonluğu isteyen , "Yıl 1912" yi her maç öncesi ve sonrası yürekten söyleyen oyuncularımıza ise hem teşekkür ederim hemde alınlarından öperim.

Barış TEZER
ksk_brs@hotmail.com
twitter : @baristezer12 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı