301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Haziran 2015 - Pazartesi 08:26 Bu haber 2378 kez okundu
 
YORGUN ŞAMPİYON(LAR)
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin YORGUN ŞAMPİYON(LAR) başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Adı Ufuk’tu, ufku da genişti. “Bizim bir hayalimiz var” dedi. Bu hayale önce kendi inandı ddaha sonra koca bir camiayı inandırdı. Hayalini kurdu, kurduğu hayalin peşinden koştu ve kendinden 10 kat fazla bütçeli takımları parkeye gömdü. Aslında mesele “uğurlu mavi gömleği” ya da “totemlerİ” değil, onlar bu işin esprisiydi. Mesele  disiplinli çalışmak, ekip olmak ve terinin son damlasına kadar sahada mücadele etmekti. Sonuçta Ali başkanın  dediği gibi “mahallenin mütevazi bakkalı, süper marketleri” dize getirmişti.

Ufuk Sarıca ve öğrencileri Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupasının ardından Türkiye Şampiyonluğunun heyecanı da camiaya yaşatarak bundan sonraki tek hayalin Euroleauage olduğunu ve tek yürek olarak o hayalin peşinden koşulduğunda başarılabileceğinin sinyalini vermiş oldu.

Değil sadece Ufuk Sarıca ismini Mor Parka vermek,  bu saatten sonra Dixon’un, Diebler’in, Soner’in, Dj’in, İnanç’ın yani basketbol takımının tümünün Mor Park’a heykelini dikmek farz olmuştur.

Bu satırlara kadar sizlere saha içindeki yorgun şampiyonlardan bahsettim. Evet yorgundular çünkü her iki günde bir maç oynadılar.

Ama saha dışında bir yorgun şampiyon vardı ki o yorgunun adı “Karşıyaka taraftarı” idi. Cebindeki son kuruşu bilet parasına ayıran, sabahlara kadar sınırlı sayıda basılan bilet kuyruklarını kovalayan, işini gücünü bırakıp armanın  peşinden defalarca İstanbul’a koşan, aldığı en büyük primin yüz binlerce lira değil fileye giren  sadece bir üçlük olan, o sayı ile dünyalar onun olan,  yorgun, bitkin şampiyondan, dillere destan Karşıyaka taraftarından bahsediyorum.

O büyük taraftar olmasa emin olun ki ne ben şuan bu satırları yazabilirdim, ne de o kupa ikinci kez KSK’nin ışıklı raflarında yerini  alabilirdi.

Büyük Karşıyaka taraftarının önünde saygıyla eğliyorum. Şampiyonluğun tüm camiaya hayırlı olmasını diliyorum

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı